Dom i ogród

Jaka taśma LED do podświetlenia sufitu?

Jaka taśma LED do podświetlenia sufitu?

Na wystrój wnętrza i to, jak się w nim czujemy, ogromny wpływ ma oświetlenie. Dobre oświetlenie potrafi podkreślić piękno mebli i akcesoriów oraz nadać pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Nic dziwnego, że taśmy LED stały się tak popularne! Dowiedz się, jaką taśmę do podświetlenia sufitu wybrać!

Taśmy LED, jakie rodzaje mamy do wyboru?

Taśmy ledowe będą różniły się między sobą jakością i mocą światła. To czynniki, które najczęściej możemy ocenić gołym okiem. W przypadku, kiedy zastanawiamy się, jaka taśma LED do podświetlenia sufitu będzie dla nas odpowiednia, szybko zauważymy różnice między dostępnymi rodzajami.

  • Taśmy LED różnią się mocą. Słabsze oświetlenie zapewniają taśmy mające poniżej 8 W mocy. Z kolei 8 lub 8,5 W to wartość pośrednia, najchętniej wybierana. Mocne taśmy ledowe, służące za źródło światła, nie samą ozdobę, mają 20 W mocy.

  • Diody w taśmach mogą mieć różne barwy, oznaczane często jako 3000K (barwa ciepła), 4000K (barwa neutralna) oraz 6000K (barwa chłodna).

  • Na rynku dostępne są również taśmy LED z różnymi kolorami. Są to taśmy czysto ozdobne, zapewniają w pomieszczeniu bardzo fajny klimat.

Na co zwracać uwagę przy zakupie taśmy LED?

Taśmy ledowe są uznawane za rozwiązanie ekologiczne i energooszczędne. To prawda, ale pod warunkiem, że zakupu dokonamy u godnego zaufania producenta i dystrybutora. W przeciwnym razie możemy trafić na diody podejrzanej jakości, które szybko się zepsują, a możliwości reklamacji nie będzie. Staniemy przed koniecznością zakupu nowych taśm i wykonania całej pracy od nowa.

Godni zaufania producenci szczegółowo opisują taśmy LED w swojej ofercie. Przy takim zakupie mamy również możliwość skorzystania z gwarancji. W dobrym sklepie wybór dobrej taśmy LED nie jest tak skomplikowany, wystarczy przeczytać parametry i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

  • Jeśli szukamy taśm LED do ozdoby salonu, szafek kuchennych, warto postawić na diody od 6 W do 10 W. Z kolei barwę należy dopasować do wystroju wnętrza. Z reguły bardzo fajnie sprawdzają się neutralne diody, więc jeśli nie wiecie, co będzie najlepsze, wybierzcie 4000K. Ogólnie ciepłe kolory ścian dobrze komponują się z ciepłą barwą diod, tak samo chłodne kolory z chłodną barwą diod.

  • Barwę diod można również regulować za pomocą sterownika, który można dokupić do taśmy ledowej.

  • Walory estetyczne to ważna kwestia, ale warto zwrócić jeszcze uwagę na zasilacz. Zwłaszcza przy długiej taśmie z diodami. Mały zasilacz w tym wypadku może nie podołać, co wpłynie negatywnie na jakość światła i może również z czasem doprowadzić do przepalenia się taśmy.

Jakie taśmy LED wybrać do łazienki i kuchni?

Taśmy LED są z reguły odporne na działanie wody, ale czasowo. Dlatego wodoodporną taśmę w łazience warto dobrze zabezpieczyć, by para wodna nie przedostawała się do diod. W przeciwnym razie wpłynie to negatywnie na jakość światła i z czasem doprowadzi do zepsucia taśmy.

Jeśli chodzi o moc, to tak jak wspominaliśmy wyżej, 6 W do 10 W to najczęściej wybierane opcje. W kuchni tak samo, z tą różnicą, że w pomieszczeniu kuchennym najlepiej prezentują się taśmy LED o barwie neutralnej.

Wszystkie różnice między barwami taśm ledowych najlepiej zobaczyć na zdjęciach. Na przykład sklep z listwami Neonica pozwoli Wam ocenić różne rodzaje taśm LED, dzięki szczegółowym opisom i zdjęciom produktów.

Similar Posts