Porady

Szafa narożna czy proste- co wybrać?

Szafa narożna czy proste- co wybrać?

Szafa to nieodłączny element mieszkania, czy domu. W przypadku małych metraży szafa zastępuje garderobę i pomieszczenie gospodarcze. Oprócz wyglądu niezwykle istotna jest także pojemność szafy i tutaj pojawia się pytanie, jaki rodzaj szafy wybrać? Lepsza będzie szafa narożna, czy prosta? Zapraszamy do czytania!

Kiedy warto wybrać szafę narożną?

Na początek warto wspomnieć, że szafy narożnikowe są dostępne w każdym rozmiarze. Możesz wybrać zarówno ogromną szafę narożną, jak i małą, dopasowaną do konkretnego miejsca w pokoju. Nie martw się, jeśli przestrzeń wydaje Ci się trudna do zagospodarowania – funkcjonalne szafy narożne na wymiar dopasują się wszędzie.

Szafy narożnikowe stosuje się najczęściej w przypadku niewielkich pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się w sypialniach, które z reguły nie są duże. Szafa narożna pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a jednocześnie nie dominuje we wnętrzu. Szafy narożnikowe są świetnym rozwiązaniem także do garderoby. Małe pomieszczenie dzięki narożnikowej szafie na wymiar zostanie pięknie zagospodarowane.

Ostatni przykład zastosowania szafy narożnej na wymiar to nieustawne korytarze. Trudno wyobrazić sobie korytarz bez miejsca na buty, kurtki i płaszcze. Niestety niektóre korytarze są tak niefortunne, że ciężko zmieścić w nich klasyczny mebel. I tutaj możliwości szafy narożnej są zaskakujące. Zdziwisz się, jak niewiele miejsca zajmuje pojemna szafa narożna!

Kiedy warto wybrać szafę prostą?

Szafy proste, z drzwiami przesuwnymi to bardzo znany klasyk. Dostępność setek fasonów i możliwość idealnego dopasowania szafy do charakteru pomieszczenia sprawiają, że pojemne szafy proste nigdy nie wyjdą z trendów.

Proste szafy, dwudrzwiowe lub trzydrzwiowe, w zależności od rozmiaru pomieszczenia, bardzo często stanowią główny mebel w korytarzu. Tego rodzaju duże szafy możemy spotkać także w sypialniach. Wielkość i rodzaj szafy warto dobrze dopasować nie tylko do charakteru pomieszczenia, ale także do rzeczy, które będą w niej przechowywane. Dzięki temu możesz wybrać odpowiedni rozkład półek i wieszaków. W praktyce ma to duże znaczenie!

Jaka szafa sprawdzi się najlepiej?

Na początek odpowiedz sobie na pytanie, ile rzeczy wymaga schowania w szafie. Na tej podstawie dobierz rozmiar i rozkład szafy. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę ograniczenia związane z metrażem pomieszczenia. Warto jednak zadbać o to, by szafa nie była zbyt mała. To może bardzo szybko skończyć się dokupowaniem komód i szafek, co może niepotrzebnie zagracić pokój.

Do wszelkiego rodzaju „trudnych” pomieszczeń polecamy szafy narożne. Wyglądają pięknie i są w stanie pomieścić mnóstwo rzeczy, a jednocześnie wykorzystują przestrzeń, której nie da się zagospodarować. Z kolei, jeśli masz w sypialni, czy korytarzu wnękę do wykorzystania, to idealne miejsce na prostą szafę na wymiar. Szafa prosta świetnie sprawdzi się w przypadku dużych pomieszczeń.

W sieci dostępne są inspirujące wizualizacje, które pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Wszelkiego rodzaju szafy na wymiar znajdziesz również na stronie https://www.komandor.pl. Przepiękne wizualizacje pomagają znaleźć idealną szafę do każdego rodzaju pomieszczeń.

Similar Posts