Jak zrobić zadaszenie na balkon lub taras?

Zadaszenie niezależnie czy jest niewielki daszek nad drzwiami, czy większe zadaszenie na tarasem lub dużym balkonem musi być trwałe i odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych takich jak mocne nasłonecznienie, mróz, opady, nagłe zmiany temperatur. Powinny również przepuszczać światło w takim stopniu jaki jest pożądany – zapewniać więcej cienia lub wprost przeciwnie – pozwalać promieniom słonecznym na nieograniczony dostęp do pomieszczenia.

Kolejnym ważnym elementem jest ważny kształt i nachylenie daszku, co pozwala na optymalny odpływ wody z opadów. Wszystkie te warunki spełniają daszki z poliwęglanu. Jest to materiał łatwo dostępny, niedrogi, mocny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Oczywiście nie można zapominać o estetyce – daszki z poliwęglanu mogą być barwione na dowolny kolor, a także można w nich dowolnie ustalić ile światła będą przepuszczać.

Gdzie można dostać daszki z poliwęglanu?

Kilkadziesiąt gotowych daszków z poliwęglanu znajduje się w stałej ofercie firmy robelit.pl. Różnią się od siebie wymiarami, kształtem, kolorem i zdolnością przepuszczania światła. Tego rodzaju daszki można instalować nad drzwiami wejściowymi, balkonami, tarasami i bramami garażowymi. Oprócz gotowych robelit.pl oferuje także wykonanie zadaszeń na zamówienie, według podanych wymiarów. Firma https://www.robelit.pl/zadaszenia-drzwi-i-balkonow-38.html to jeden z największych dystrybutorów poliwęglanowych materiałów budowlanych w Polsce. Świadczy również usługi doradcze i chętnie pomoże dobrac właściwe zadaszenie do obiektu. Gotowe daszki z poliwęglanu z oferty robelit.pl nadają się do samodzielnego montażu i są zaopatrzone we wszystkie niezbędne listwy i uchwyty.

Jakie zalety posiadają daszki z poliwęglanu?

Tworzywo to jest wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Nie zmienia swojej objętości w wysokiej ani niskiej temperaturze, nie pęka wskutek uderzenia – na przykład sopli lodowych lub brył śniegu. Nawet po wieloletnim użytkowaniu daszki z poliwęglanu będą wyglądać jak nowe. Są estetyczne, łatwe w montażu, bezpieczne i niedrogie. Ceny niewielkich zadaszeń do drzwi lub balkonów zaczynają się już od około 200 zł. Daszki z poliwęglanu mogą też mieć niestandardowe kształty i przeznaczenie – na przykład do osłaniania części ogrodu czy miejsca przed garażem. Oprócz daszków to tworzywo znakomicie sprawdzi się jako materiał na wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej przezroczyste ścianki działowe na balkonach i tarasach.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *