Dom i ogród

Jak zrobić zadaszenie na balkon lub taras?

Jak zrobić zadaszenie na balkon lub taras?

Zadaszenie niezależnie czy jest niewielki daszek nad drzwiami, czy większe zadaszenie na tarasem lub dużym balkonem musi być trwałe i odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych takich jak mocne nasłonecznienie, mróz, opady, nagłe zmiany temperatur. Powinny również przepuszczać światło w takim stopniu jaki jest pożądany – zapewniać więcej cienia lub wprost przeciwnie – pozwalać promieniom słonecznym na nieograniczony dostęp do pomieszczenia.

Kolejnym ważnym elementem jest ważny kształt i nachylenie daszku, co pozwala na optymalny odpływ wody z opadów. Wszystkie te warunki spełniają daszki z poliwęglanu. Jest to materiał łatwo dostępny, niedrogi, mocny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Oczywiście nie można zapominać o estetyce – daszki z poliwęglanu mogą być barwione na dowolny kolor, a także można w nich dowolnie ustalić ile światła będą przepuszczać.

Gdzie można dostać daszki z poliwęglanu?

Kilkadziesiąt gotowych daszków z poliwęglanu znajduje się w stałej ofercie firmy robelit.pl. Różnią się od siebie wymiarami, kształtem, kolorem i zdolnością przepuszczania światła. Tego rodzaju daszki można instalować nad drzwiami wejściowymi, balkonami, tarasami i bramami garażowymi. Oprócz gotowych robelit.pl oferuje także wykonanie zadaszeń na zamówienie, według podanych wymiarów. Firma https://www.robelit.pl/zadaszenia-drzwi-i-balkonow-38.html to jeden z największych dystrybutorów poliwęglanowych materiałów budowlanych w Polsce. Świadczy również usługi doradcze i chętnie pomoże dobrac właściwe zadaszenie do obiektu. Gotowe daszki z poliwęglanu z oferty robelit.pl nadają się do samodzielnego montażu i są zaopatrzone we wszystkie niezbędne listwy i uchwyty.

Jakie zalety posiadają daszki z poliwęglanu?

Tworzywo to jest wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Nie zmienia swojej objętości w wysokiej ani niskiej temperaturze, nie pęka wskutek uderzenia – na przykład sopli lodowych lub brył śniegu. Nawet po wieloletnim użytkowaniu daszki z poliwęglanu będą wyglądać jak nowe. Są estetyczne, łatwe w montażu, bezpieczne i niedrogie. Ceny niewielkich zadaszeń do drzwi lub balkonów zaczynają się już od około 200 zł. Daszki z poliwęglanu mogą też mieć niestandardowe kształty i przeznaczenie – na przykład do osłaniania części ogrodu czy miejsca przed garażem. Oprócz daszków to tworzywo znakomicie sprawdzi się jako materiał na wszelkiego rodzaju mniej lub bardziej przezroczyste ścianki działowe na balkonach i tarasach.

Similar Posts