Dom i ogród

Krzesełko do karmienia, jak kupować żeby nie żałować?

Krzesełko do karmienia, jak kupować żeby nie żałować?

Wszyscy młodzi rodzice, których pociecha zaczyna już siadać i raczkować powinni pomyśleć o zakupie krzesełka do karmienia. Bowiem nie zawsze jest wygodnie na kolanach, kanapie albo w wózku. Jak kupić sprzęt z którego naprawdę będziemy zadowoleni?

Kiedy kupujemy jakikolwiek produkt, zwłaszcza mebel zwracamy zwykle uwagę na kilka ważnych elementów (kolejność nieprzypadkowa):

  • bezpieczeństwo
  • wygoda użytkowania
  • wygląd
  • cena

Jak wybrać krzesełko bezpieczne?

Przede wszystkim sprawdzić trzeba czy krzesełko do karmienia ma wszystkie konieczne certyfikaty. Dobre marki i sklepy starają się o tym pamiętać, czasem gorzej jest ze sprzętem tańszym kupowanym na bazarku od nie wiadomo kogo.

Koniecznie musi być zaopatrzone w szelki, dzięki którym dziecko przypniemy tak, aby nie mogło nam wypaść.

Jeśli jest to sprzęt na kółkach przyda się blokada. Rozstawienie nóg krzesła powinno zapobiegać przed jego przewróceniem się, a więc zanim cokolwiek kupimy zwróćmy uwagę na stabilność.

Co się przyda dla wygody użytkowania?

Produkty dobrych marek troszczą się nie tylko o bezpieczeństwo ale także by przyjemnie się sprzęt użytkowało.

Kupując krzesełko do karmienia sprawdźcie czy ma dobrze wyprofilowane oparcie. Jeśli maluchowi będzie niewygodnie szybko zacznie się Wam wiercić, co karmienia nie ułatwi. Popatrzcie także na podnóżek, podpórki pod ramiona i siedzenie. Przydaje się też możliwość regulacji wysokości.

Zwróćcie uwagę na dołączoną tackę, na której stawiamy miseczkę z jedzeniem. Dobrze byłoby aby miała wgłębienie na kubek i miseczkę. Zapobiegnie to upadkowi jedzenia na dywan.

Krzesełko musi być łatwe do mycia. Woda z mydłem do sprzątania często będzie potrzebna dlatego też przydadzą się wodoodporne materiały, zwłaszcza na siedzeniu i oparciu.

Jeśli macie małe mieszkanie może warto rozejrzeć się za mebelkiem składanym, które po posiłku łatwo można schować na przykład za zasłoną.

Czy brać pod uwagę wygląd?

O gustach się nie dyskutuje. Nie będziemy tu pisać czy ładniejsze są żółte, czerwone czy w kropki, ani narzucać jaki powinno mieć wzorek. Wiemy jednak, że dla wielu rodziców może mieć znaczenie czy wybrać sprzęt drewniany i plastikowy.

Drewniane krzesełka do karmienia są zwykle bardziej eleganckie, wygodniejsze stabilniejsze i solidniejsze. Często służą przez długie lata także dla młodszego rodzeństwa. Jeżeli jednak wolicie plastikowe – bo lżejsze, łatwiejsze w użytkowaniu i montażu zwracajcie uwagę aby były jak najlepszej jakości i posiadały wszystkie pozytywne cechy, o których pisaliśmy wyżej.

Czy kierować się ceną?

Są rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Dla wszystkich rodziców ich dziecko jest najwyższym skarbem. Kupując sprzęt dobrej jakości i dobrej marki jesteśmy pewni, że mamy artykuł, który długo nam posłuży i będziemy z niego zadowoleni. A kiedy dziecko podrośnie i mebelek stanie się niepotrzebny łatwiej znajdziemy dla niego kupca. Sporo świetnych marek w rozsądnej cenie oferuje internetowy sklep Bamboli. Najtańsze produkty zaczynają się tam od niespełna 150 złotych, ale są też artykuły droższe dla bardziej wymagających. Na pewno każdy znajdzie coś dobrego dla swojego dziecka.

Similar Posts