Porady

Czy warto zainwestować w stację parową?

Czy warto zainwestować w stację parową?

Prasowanie należy do podstawowych obowiązków domowych. Dla niektórych osób jest to zajęcie, które nie zalicza się do tych przyjemnych. Aby prasowanie stało się łatwiejsze i komfortowe, warto zainwestować w odpowiednie urządzenia.

Prawdą jest, że prasować możemy za pomocą standardowego żelazka, jednak większe możliwości daje stacja parowa, czyli innymi słowy – urządzenie z generatorem pary. Dzięki stacji parowej jesteśmy w stanie prasować szybciej i dokładniej. Na stronie internetowej sklepu Eltkom znajdziesz wybrane modele tego sprzętu. Od tej pory prasowanie nie będzie już przykrym obowiązkiem, ale niesamowitą frajdą!

Jak działa stacja parowa?

Stacja parowa świetnie sprawdzi się w domach, w których znajduje się dużo rzeczy do prasowania. To sprzęt, który do swojego działania wykorzystuje parę wodną za pomocą generatora. W ten sposób, para wodna wyrzucana jest pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu tkanina zostaje wygładzona. Do niedawna urządzenia te wykorzystywane były głównie przez krawców w pracowniach krawieckich oraz na pokazach mody. Dziś stacje parowe są urządzeniami lepszymi od tradycyjnych żelazek. Używając ich, jesteśmy w stanie prasować zdecydowanie szybciej i skuteczniej.

Jaki model stacji parowej wybrać?

Używając stacji parowej do prasowania naszych ubrań, możemy być pewni, że wpływa ona na dłuższą żywotność tkanin. Jednak, każdy z nas ceni sobie swój czas, a dzięki stacji parowej prasowanie trwa dwukrotnie krócej niż gdybyśmy używali żelazka. Jaki model stacji parowej jest najlepszy? Oto kilka propozycji tego urządzenia dostępnych na stronie sklepu Eltkom.

 

Stacja Parowa Ariete 6413 Steam Power Pro

https://eltkom.pl/Stacja-Parowa-Ariete-6413-Steam-Power-Pro-p152604

Stacja Parowa Ariete 6413 Steam Power Pro stosuje technologię natychmiastowej pary i gwarantuje szybkie i łatwe prasowanie każdego rodzaju tkaniny – wszystko to dzięki ceramicznej stopie. To także lekkie i niewielkie urządzenie z dużym 1,8l zbiornikiem.

Ten model posiada moc 2600 W, ciśnienie 7 bar, uderzenie pary 600 g/min. Używając tego sprzętu masz możliwość prasowania w pionie. Urządzenie wyposażone jest w automatyczny wyłącznik, system antywapienny oraz regulację temperatury. Dodatkowo, posiada także bojler wykonany ze stali nierdzewnej, ceramiczną stopę z 25 otworami oraz blokadę transportową, lampkę gotowości i kontrolkę poziomu wody.

Stacja Parowa Ariete 5571 Steam Power Easy 2600 W

https://eltkom.pl/Stacja-Parowa-Ariete-5571-Steam-Power-Easy-2600-W-p152602

Model stacji parowej Ariete 5571 Steam Power Easy 2600 W wyposażony jest w system Anti – drip, moc 2600 W oraz uderzenie pary 180 g/min, a także ceramiczną stopę i lampkę gotowości. Atutem sprzętu jest możliwość prasowania w pionie oraz regulacja temperatury. Dodatkowo, stacja parowa posiada funkcję samoczyszczenia, co z pewnością jest wygodną opcją.

Stacja parowa ARIETE 6423 STEAM POWER 2400 W

https://eltkom.pl/Stacja-Parowa-Ariete-6423-Steam-Power-2400-W-p152603

Stacja parowa ARIETE 6423 STEAM POWER 2400 W posiada nieco mniejszą moc niż jej wcześniejsi poprzednicy. Ciśnienie sprzętu to 6 bar, a uderzenia pary wynoszą 480 g/min. Urządzenie pozwala na prasowanie w pionie. Ponadto, wyposażone jest w automatyczny wyłącznik, system Anti-drip, system antywapienny, regulowaną temperaturę, tryb ECO, bojler ze stali nierdzewnej, ceramiczną stopę z 25 otworami, lampkę gotowości oraz kontrolkę poziomu wody.

Stacja parowa ARIETE 6423 STEAM POWER 2400 W to idealne urządzenie z mocnym i pojemnym bojlerem, dzięki któremu wyprasujesz dużą ilość odzieży. Steam Power wyposażony jest w wyjmowany i łatwy do ponownego napełnienia bojler o pojemności 1,8 l. Możesz prasować wszystkie rodzaje tkanin w szybki i komfortowy sposób.

Similar Posts