Dom i ogród

Kupujemy materiały budowlane – gdzie warto szukać?

Kupujemy materiały budowlane - gdzie warto szukać?

Zakup materiałów budowlanych pochłania ogromną część budżetu przeznaczonego na budowę nowego budynku. Warto szukać oszczędności w tej dziedzinie, jednak nie kosztem jakości.

Panuje opinia, że materiały budowlane są najdroższe w okresie wiosennym, kiedy większość inwestorów rozpoczyna prace budowlane. W tym czasie zdarzają się też braki w asortymencie. Są jednak sposoby na to, żeby potrzebne materiały kupić niedrogo i nie musieć decydować się na produkty zastępcze.

Na jakich materiałach można najwięcej zaoszczędzić?

Najwięcej materiałów budowlanych wykorzystywanych jest do tworzenia ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych. Stanowią one szkielet budynku, dlatego nie można oszczędzać na ich jakości. Można jednak uzyskać korzystną cenę, jeśli zdecydujemy się na zakup hurtowych ilości materiału. Właśnie dlatego bloczki ytong w promocji to rozwiązanie, które łączy ze sobą bardzo dobrą jakość materiałów budowlanych z niską ceną. Kupując jednorazowo sporą ilość materiału, jego część możemy otrzymać bezpłatnie.

Hurtownie budowlane i markety

Nie wszyscy inwestorzy chętnie odwiedzają markety budowlane i hurtownie. Wpływa na to wiele czynników, na czele z trudnościami załadunkowymi czy formalnościami, które zabierają czas. Jednak takie miejsca mogą być „kopalnią” tanich materiałów. Markety bardzo często organizują promocje na swój asortyment, co w przypadku bloczków z gazobetonu pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Nie zawsze jednak trafimy na obniżone ceny akurat w momencie, w którym pilnie potrzebujemy danego materiału. Dlatego warto obserwować oferty hurtowni budowlanych i marketów z dużym wyprzedzeniem. Zakupiony materiał magazynowany na placu budowy i dobrze zabezpieczony nie ulegnie uszkodzeniu, a my wygenerujemy konkretne oszczędności.

Markety sieciowe to także dobre miejsce na zakup elementów wykończeniowych do mieszkania czy domu. Znajdziemy tam ogromny wybór produktów, często w kilku wariantach kolorystycznych albo wymiarowych. Mamy możliwość dotknięcia danego wyrobu albo porównania jego koloru z innymi przedmiotami. Procedura zwrotu czy reklamacji jest niezwykle łatwa.

Zakupy w internecie

Sklepy i portale internetowe mają potężną przewagę nad konkurencją, która wynika z bogatego asortymentu. Nawet najlepiej wyposażone markety czy hurtownie nie są w stanie zaoferować tylu produktów, co sklepy internetowe. Klienci mogą wprost przebierać w dostępnym asortymencie, a także porównywać ceny. Ważna jest także wygoda i to, że często wszystkie formalności, opłaty, a nawet dostawy można zorganizować z zacisza własnego mieszkania czy biura.

W przypadku zakupu materiałów takich jak bloczki z betonu komórkowego warto wykazać się czujnością w przypadku zastanawiająco niskiej ceny oferowanych produktów. Może się bowiem zdarzyć, że przedmiotem aukcji jest zamiennik lub materiał o osłabionych parametrach, które wynikają choćby ze złego przechowywania. Jeśli dotyczy to materiałów odpowiadających za trwałość naszego budynku, nie należy ryzykować zakupu wyrobów o gorszej jakości.

Similar Posts