Dom i ogród

Gniazdka w standardzie zagranicznym – możesz zamontować je także w swoim domu!

Gniazdka w standardzie zagranicznym – możesz zamontować je także w swoim domu!

W sklepach z osprzętem elektroinstalacyjnym można znaleźć wiele typów gniazdek elektrycznych. Wśród nich dostępne są nie tylko gniazdka standardowe, lecz także gniazdka w standardzie zagranicznym.

Gniazdko elektryczne to złącze stosowane jako element instalacji elektrycznej, które przeznaczone jest do podłączania odbiorników prądu. 

Gniazdka w Polsce i za granicą

Na świecie stosowane są różne rodzaje gniazdek elektrycznych, dlatego też wtedy, gdy konieczne jest zastosowanie sprzętu elektrycznego z innego kraju w Polsce, może okazać się, że konkretna wtyczka nie będzie pozwalała na podłączenie.

W Polsce najczęściej stosowane są gniazdka wtykowe jednofazowe określane jako:

  • gniazdka typu C, czyli CEE 7/1
  • gniazdka typu E, czyli CEE 7/5m, które wyposażone jest w bolec do uziemienia
  • gniazdka typu F, czyli CEE 7/3

Wszystkie sprzedawane w Polsce sprzęty mogą zostać podłączone do gniazdek powyższych typów. Również jest to możliwe w przypadku sprzętów produkowanych w różnych krajach europejskich. Gdy konieczne jest podpięcie sprzętu pasującego do innego gniazdka, najczęściej wykorzystuje się wtedy specjalne akcesoria – adaptery, czyli przejściówki. Jednak można również zastosować inne rozwiązanie – zakupić gniazdka w standardzie zagranicznym.

Gniazdka w standardzie zagranicznym

Gniazdka w standardzie zagranicznym spotykane są dość rzadko. Jeśli jednak posiadamy w domu sprzęty, które wyposażone są w inne wtyczki, w takim przypadku takie gniazdko może być bardzo dobrym zakupem. Jacy producenci mogą zaoferować gniazdka w standardzie zagranicznym? Warto zwrócić uwagę na gniazdka Berker, czyli jednego z liderów w produkcji osprzętu elektroinstalacyjnego. W asortymencie firmy można znaleźć popularne gniazdka USA/Kanada. W sprzedaży można znaleźć również gniazdka brytyjskie – UK. Zastosowanie takich gniazdek eliminuje konieczność korzystania z kłopotliwych przejściówek. Gniazdka w standardzie zagranicznym są dostępne przede wszystkim w sklepach internetowych, a także w dobrych sklepach z osprzętem elektroinstalacyjnym.

Similar Posts