Dom i ogród

Czy okna i drzwi aluminiowe sprawdzą się w Twoim domu?

Czy okna i drzwi aluminiowe sprawdzą się w Twoim domu?

Budując bądź remontując dom, starasz się dobierać trwałe, jakościowe elementy wykończeniowe oraz instalacyjne. Nie ma tu miejsca na rozwiązania, które ani nie cechują się estetyką, ani trwałością, a ich jedyną zaletą jest niska cena. Taka inwestycja wcześniej czy później przypomni o sobie brzydkim wyglądem, awaryjnością i szeregiem innych mankamentów. To niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku tak ważnych i nieustannie użytkowanych elementów wyposażenia domu, jakimi są drzwi i okna. Musisz więc wybrać dobrze, decydując się na solidną i świetnie prezentującą się stolarkę okienno-drzwiową z aluminium!

Aluminium – “zimny” materiał?

Jeszcze jakiś czas temu powszechne było przekonanie, że okna i drzwi aluminiowe za sprawą swoich metalowych ram, są “zimne”. To z kolei przekłada się na ich inne mankamenty, zwłaszcza słabą izolację termiczną… Dzisiaj znakiem rozpoznawczym nowoczesnego domu są właśnie okna i drzwi aluminiowe z całą gamą ich funkcjonalnych właściwości i innowacyjnych rozwiązań. Odpowiednio dobrane okna aluminiowe nie ustępują walorom izolacyjności termicznej oknom drewnianym czy PVC, mogą być zatem z powodzeniem stosowane w budownictwie energooszczędnym.

Stolarka aluminiowa – odpowiada na współczesne wyzwania konstrukcyjne

Nowoczesna stolarka aluminiowa odpowiada na współczesne wyzwania architektoniczne, co jest możliwe za sprawą wykorzystania różnorodnych form i kształtów. Aluminium to bardzo wdzięczny materiał, pozwalający tworzyć smukłe oraz wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi, które z łatwością można dopasować do indywidualnych preferencji klienta. Niezależnie więc od tego, jaki masz pomysł na wygląd stolarki okiennej i drzwiowej we własnym domu, możesz być pewny, że z aluminium możliwe jest niemal wszystko. Współczesne, innowacyjne projekty domów nierzadko cechuje prosta architektura z dużymi powierzchniami przeszkleń.
Okna aluminiowe doskonale wpasowują się w tego typu estetykę tworząc nowoczesne, klimatyczne wnętrza oraz harmonijną całość z innymi elementami wykończeniowymi. Mimo swojej wysokiej
jakości, cennik okien aluminiowych nie poraża, więc warto pomyśleć o tej inwestycji bez obaw o wielkie koszty.

Stolarka aluminiowa – ogrom zalet i korzyści

– Stolarka okienno-aluminiowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, co świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku okien i drzwi antywłamaniowych. Nowoczesne elementy zastosowane w
stolarce aluminiowej cechują się innowacyjnością, gwarantując solidną ochronę przed włamaniem;

– Dzięki zastosowaniu wkładów termicznych, nowoczesnych pakietów szybowych oraz prawidłowemu montażowi, systemy stolarki aluminiowej zapobiegają utracie ciepła, co oznacza, że są ekologiczne.

– Okna i drzwi wykonane z aluminium charakteryzują się wyjątkowo dobrą izolacją akustyczną. Do ich produkcji stosuje się nowoczesne uszczelki akustyczne, a ich ramy wypełnione są wysokogatunkowym szkłem.

– Stolarka okienna i drzwiowa odznacza się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne: wiatr, wodę i promieniowanie UV;

– Wszystkie elementy stolarki okiennej i drzwiowej są bardzo estetyczne, elegancko się prezentują, zachowując swój wygląd na długie lata.

Stolarka okienna i drzwiowa z aluminium – ile kosztuje?

Wydaje się, że tak porządna, wysokiej jakości stolarka aluminiowa kosztuje bardzo dużo i stać na nią tylko nieliczne osoby.
Klienci stojący przed wyborem rodzaju okien i drzwi do nowo powstającego domu często pytają o różnice pomiędzy plastikowymi, a aluminiowymi oknami i drzwiami.
Gdyby sugerować się tylko ceną, konstrukcje plastikowe na pierwszy rzut oka są tańsze, ale przy nieco bardziej skomplikowanych projektach i większych gabarytach, różnica pomiędzy ceną plastiku, a aluminium zaciera się. Z plastiku trudniej jest wykonać duże, otwierane konstrukcje, tak by zachować w pełni ich sztywność, szczelność i dobrą izolację termiczną. Jest to surowiec bardziej wiotki, a przy tym mniej trwały od aluminium. Producenci PVC dają gwarancję jakości tylko do określonych, dość ograniczonych wymiarów.
Czy zatem cena drzwi i okien aluminiowych odstrasza? Zdecydowanie nie, zwłaszcza gdy skorzystamy z oferty https://www.talmet.pl/. Ta firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w produkcji stolarki okiennej i drzwiowej zapewnia wysokiej jakości produkty aluminiowe w konkurencyjnych cenach.
Jeśli stolarka okienna na Śląsku, to tylko od firmy Talmet! Jeśli zależy ci na trwałej, bezpiecznej i stylowej stolarce okiennej oraz drzwiowej, wybierz produkty wykonane z aluminium. Kiedy zagoszczą w twoim domu, zobaczysz, jak dobrą podjąłeś decyzję!

Similar Posts