Dom i ogród

Ciekawe pomysły na zaaranżowanie domowej biblioteczki z regału na książki

Ciekawe pomysły na zaaranżowanie domowej biblioteczki z regału na książki

Książki można znaleźć niemal w każdym domu. Zazwyczaj układane są na regałach, wiszących półkach, parapetach i stolikach. Niestety wraz ze wzrostem ilości książek, rośnie także zapotrzebowanie na przestrzeń do ich przechowywania.

Z pomocą może przyjść domowa biblioteczka wykonana z regału na książki. Jest to niezwykle użyteczny mebel, który może mieć różnorodne kształty, jak również rozmiary oraz styl. Efektowny regał to również niepowtarzalny sposób na zaaranżowanie wnętrza. Nadaje się do dużych pomieszczeń, jak również i tych mniejszych.

Jak zaaranżować domową biblioteczkę

Zastanawiając się nad zakupem regału na książki, należy najpierw przeanalizować jego rozmiary, miejsce, w którym ma się znajdować, a także jego konstrukcję. Regał powinien być solidnym meblem, zdolnym udźwignąć spory ciężar, jakim będą liczne książki. W tym wypadku walory praktyczne mają bardzo duże znaczenie. Nie wolno jednak zapomnieć także o tych estetycznych. Warto wybierać regał, który wkomponuje się w już istniejący wystrój salonu, bądź pokoju. Na szczęście na rynku dostępne są przeróżne modele regałów o ciekawych kształtach oraz rozmaitej funkcjonalności.

Regał czy wisząca półka?

Najbardziej oczywistym wyborem do salonu jest zakup solidnego regału na książki, który będzie w stanie udźwignąć liczne publikacje. Taki mebel powinien być wykonany z dobrych materiałów i posiadać odpowiednio wzmocnioną konstrukcję. Biorąc pod uwagę budowę tego typu mebla, to zazwyczaj jest to wąski oraz wysoki regał. Z tego względu dla bezpieczeństwa lepiej go umocować asekuracyjnie do ściany. Jeżeli jednak posiadamy niewielki salon i nie możemy pozwolić sobie na regał, to warto rozważyć wiszące półki, które nie zajmują powierzchni na podłodze. Wybierając jednak półki, muszą to być solidne modele, które dobrze przymocujemy do ściany, ponieważ będą musiały utrzymywać znaczne ciężary.

Nowoczesne regały na książki

Bardzo często wybierane są do salonów regały z płyty MDF. Wyróżnia je duża wytrzymałość oraz różnorodność wykończenia. Mogą być lakierowane, wykończone okleiną lub też fornirowane (pokryte cienką warstwą litego drewna). W sklepach dostępne są w nowoczesnych wzorach oraz przeróżnej kolorystyce. Regały na książki z płyt MDF mogą być dopasowane do najbardziej wyszukanych aranżacji, przez co są to meble uniwersalne oraz znacznie tańsze od tych wykonanych z litego drewna.

Regały na książki to uniwersalne meble mogące doskonale wyeksponować nasze publikacje w salonie. Są niekwestionowaną atrakcją oraz ozdobą pomieszczeń.

Similar Posts