Chcesz podarować komuś prezent, z którego będzie zadowolony? Herbata zawsze będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza herbata liściasta na wagę, bo jest wyższej jakości. Dodatkowo można zamówić zapakowaną w elegancką torebkę lub karton.
Herbata jest idealnym prezentem, ponieważ:
- jej cena jest zróżnicowana – od niższych do bardzo wysokich i umożliwia zakupy na każdą kieszeń,
- jest prezentem zawsze trafionym. Przy okazji możesz obdarowaną osobę nauczyć poprawnego parzenia herbaty robiąc z tego ciekawy spektakl,
- do herbaty możesz dołączyć akcesoria np. filiżankę, kubek, zestaw do parzenia (imbryk z filiżanką), dzbanek, dzbanuszek, czarki etc.
Herbata na prezent wejdź i poznaj ofertę zestawów dla każdego i na każdą okazję.
Herbata ma bardzo dużo właściwości prozdrowotnych – między innymi „wymiata” z naszego organizmu nadmiar wolnych rodników. Codzienne picie herbaty sprzyja naszemu zdrowiu.
Czy lubimy prezenty?
Oczywiście no, bo, kto ich nie lubi szczególnie, kiedy obdarowują nas bliskie osoby.
Specjaliści od ludzkich zachowań mówią, że łatwiej jest wręczać prezent niż przyjmować. Przyjmując od kogoś upominek czujemy się w mniejszym lub większym stopniu zobowiązani do rewanżu.
Przykłady:
I.
Moja kuzynka otrzymała ostatnio bardzo dobry, a przynajmniej bardzo drogi krem do twarzy ( z najwyższej półki). Zanim sprawdziła jego skuteczność zaczęła się zastanawiać, jak się zrewanżować.
Teoretycznie powinna być zachwycona, ale jest taka reguła, która w psychologii nazywa się regułą wzajemności. I o tym powinni wszyscy obdarowujący pamiętać.
II przykład
Znam osobę, która nie chciała nic przyjąć w rewanżu od człowieka któremu oddała bardzo dużą przysługę. W końcu nagabywana i nagabywana zażartowała, że owszem przyjmie prezent w postaci wycieczki na Bali dla dwóch osób w hotelu 5 * All inclusive z przelotem w klasie nieekonomicznej itp.
Jakież było jej zdziwieni, kiedy otrzymała- przez kuriera – przesyłkę a w niej bilety, vouchery, opłacone dodatkowe wycieczki. Nie miała wyjścia musiała przyjąć prezent.
Osobie, która się zrewanżowała „spadł kamień z serca” a co najważniejsze – pozbyła się wrednego uczucie wdzięczności. Obdarowana zaś zastanawiała się, czy pomoc, którą udzieliła warta była tej wycieczki, czy powinna się czuć zobowiązana etc, etc.
Kiedy z wielką przyjemnością przyjmujemy prezenty?
Na ogół nie mamy wyrzutów sumienia, jeżeli prezent otrzymujemy od współmałżonka lub bardzo bliskiej osoby.
Im droższy tym lepszy, bo to świadczy o tym, że nas bardzo kocha, pamięta o nas itd., itp., – przynajmniej większość tak to sobie tłumaczy. Znam sytuację, kiedy mąż wręczył żonie piękny i bardzo drogi klejnot na …pożegnanie. Kobieta otrzymując drogi brylant lżej przeżyła rozstanie.
Szybko go spieniężyła i ulokowała pieniądze w swoją wymarzoną inwestycję.
Niewątpliwie prezent może otrzeć łzy.
Co kraj to obyczaj.
W jednych krajach przyjęte jest, że przyszły mąż w prezencie ślubnym wnosi mieszkanie, samochód itd. W innych częściach świata to żona wnosi posag a jeżeli nie wniesie to może być poważnie skrzywdzona (Indie).
W Europie w tej sprawie też jest duże zróżnicowanie.
Jeżeli chodzi o drobne prezenty, (czyli nie domy, samochody i posagi) – generalnie zasada jest taka: przychodzimy do kogoś
i zawsze mamy w ręce upominek. Może to być kwiatek, butelka dobrego alkoholu, lub herbata – najlepiej ładnie zapakowana w pudełko albo w ozdobną torebkę.
Herbatę 200 g można kupić za 50 zł i za 100 zł.
Każda na pewno sprawi radość obdarowanemu.
Jak wykazuję statystyka w Polsce przeszło 90% społeczeństwa pije herbatę lub herbatkę.
Jaka jest różnica między herbatką a herbatą?
Herbatki to przede wszystkim herbaty ziołowe i owocowe. Nazwę herbaty przypisuje się liściom z krzaka camellia sinensis. Do nich zalicza się herbaty; czarne, zielone, białe, żółte, oolong (w nomenklaturze europejskiej).
Na prezent najlepiej kupić liściastą sypaną (nie w torebkach). Herbaty liściaste (niewątpliwie lepsze gatunkowo) są w większym wyborze zarówno pod względem rodzajowym, jakościowym i cenowym. Przy okazji osobie obdarowanej możemy zaprezentować sposób jej parzenia.
Nie ma przeszkód, aby z przygotowywania herbaty do picia zrobić rytuał. Trzeba tylko przy tym pamiętać, jak długo i w jakich temperaturach się ją zaparza. Przygotowana we właściwej temperaturze zachowuje swój smak i aromat (a w herbacie o to właśnie chodzi). Można ją serwować na sposób europejski w pięknej porcelanie lub na wzór wschodni (Chiny, Indie, Japonia) w pięknych ciekawych gajwanach, czarkach.
Reasumując: herbata jest idealnym prezentem z okazji urodzin, imienin, rocznicy oraz bez okazji.
Zapraszam do sklepu, pomożemy Ci skomponować prezent na miarę twoich możliwości i upodobań.