Porady

Nowoczesne ogrodzenia — podpowiadamy, jakie wybrać!

Ogrodzenie działki to nie tylko zabezpieczenie posesji, ale także jej ozdoba. W związku z tym warto wybrać materiał na ogrodzenie, który będzie wytrzymały, a zarazem dopasuje się do elewacji budynku i aranżacji ogrodu. Wbrew pozorom nie jest to trudne, zwłaszcza że nowoczesne ogrodzenia dostępne są w wielu rodzajach i fasonach. Podpowiadamy, na jakie ogrodzenia warto zwrócić uwagę!

Nowoczesne ogrodzenia — rodzaje

Czasy, w których wybór materiałów na ogrodzenie był niewielki, są już dawno za nami. Obecnie mamy do wyboru mnóstwo rozwiązań i z łatwością możemy dopasować ogrodzenie do indywidualnego poczucia estetyki. Nowoczesne ogrodzenia dzielą się na różne rodzaje ze względu na materiał wykonania lub sposób montażu. Wyróżniamy:

  • ogrodzenia siatkowe,

  • ogrodzenia panelowe,

  • ogrodzenia maskujące,

  • ogrodzenia z bloczków.

Do powyższej grupy należy zaliczyć również ogrodzenia frontowe, które zawierają najbardziej estetyczne elementy do tworzenia ogrodzeń. W tej kategorii znajdziemy również furtki i bramy. A jeśli chodzi o materiał wykonania, to nowoczesne ogrodzenie może być wykonane z metalowej siatki, drewna lub betonu. Zdarza się, że różne materiały łączy się, by stworzyć oryginalne i piękne ogrodzenie, na przykład w postaci betonowych bloczków z drewnianymi palikami. Sposobów kombinacji jest mnóstwo, dlatego coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy niepowtarzalnych, śmiałych rozwiązań, jak i wielbiciele minimalizmu oraz klasycznych rozwiązań.

Najpiękniejsze wzory nowoczesnych ogrodzeń

Ogrodzenie musi pasować estetyką i rozmiarem do budynku i ogrodu, które osłania. Ktoś może powiedzieć, że to zbytnia drobiazgowość i że wybór ogrodzenia działki nie wymaga aż takiego skupienia. Dla takich osób polecamy uniwersalne rozwiązania, na przykład ogrodzenia panelowe z podmurówką, które pasują niemal do każdego typu domu. Ogrodzenia z siatki mają wielu zwolenników, ponieważ nie przesłaniają posesji, dzięki czemu piękny ogród i estetyczny domek są widoczne z daleka, a całość świetnie się ze sobą komponuje.

Niektórzy wolą jednak zachować prywatność i podczas odpoczynku w ogrodzie nie chcą martwić się przechodniami. W tym wypadku warto postawić na eleganckie ogrodzenia maskujące. Przesłony mogą być wykonane z drewna lub z trwałych tworzyw sztucznych, wyglądających równie estetycznie, a przy okazji wyróżniających się niezwykłą trwałością. Obecnie w modzie są ogrodzenia proste, a więc jednolite, bez ozdobnych słupków ogrodzeniowych i wymyślnych paneli. Nowoczesne ogrodzenie panelowe bądź maskujące przepięknie podkreśla estetykę domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia działki?

Nowoczesne ogrodzenie powinno być estetyczne, ale nie sposób zignorować kwestii trwałości ogrodzenia. Pamiętajmy, że jest to rozwiązanie na lata, a jeśli wybierzemy słabe, mało odporne materiały, będziemy zmuszeni do częstych napraw i dodatkowych kosztów. Warto również podkreślić, że słabe jakościowo ogrodzenia nie prezentują się najładniej. Niektórym to nie przeszkadza, ale jednak zdecydowana większość chce mieć ładne ogrodzenie. Jakość ogrodzenia ma również znacznie na terenach przedsiębiorstw i magazynów. Nowoczesne ogrodzenie chroni mienie i robi dobre wrażenie, istotne także dla potencjalnych klientów.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia działki? Bez względu na to, czy zdecydujemy się na nowoczesne ogrodzenie panelowe, czy klasyczne siatkowe, musimy przyjrzeć się jakości tworzywa, z którego zrobiono wybrany rodzaj ogrodzenia. Tworzywo musi być odporne na działanie zjawisk atmosferycznych w postaci deszczu, silnego wiatru, mrozu, czy palącego słońca. Zmienne warunki pogodowe potrafią bardzo szybko zniszczyć ogrodzenie, które w momencie montażu wyglądało perfekcyjnie!

  • Upewnij się, że materiał wykonania ogrodzenia jest solidny i trwały.

  • Dopasuj estetykę ogrodzenia do wyglądu posesji.

  • Zwróć uwagę na producenta ogrodzenia oraz funkcjonalność wybranego rozwiązania.

  • Oblicz koszt ogrodzenia całej działki.

Ile kosztuje nowoczesne ogrodzenie?

Koszt ogrodzenia działki zależy przede wszystkim od jej rozmiaru. Właściciele większych działek często stawiają na tańsze rozwiązania, ale na szczęście tanich i estetycznych materiałów ogrodzeniowych nie brakuje. Dystrybutorzy ogrodzeń działkowych podają ceny za metr ogrodzenia, dlatego łatwo można obliczyć, ile będzie kosztowało ogrodzenie całej działki wybranym materiałem.

Najtańsze są ogrodzenia siatkowe. Tutaj ceny oscylują wokół 20 zł za metr bieżący. Należy uważać na bardzo tanie ogrodzenia z siatki, gdyż prawdopodobnie mają bardzo słabą jakość. To żadna oszczędność, kiedy nowe ogrodzenie po krótkim czasie trzeba wymienić. Tymczasem popularne ogrodzenia panelowe kosztują od 50 do około 70 zł za metr bieżący. Najdroższe są ogrodzenia modułowe, które mogą kosztować nawet kilkaset złotych za metr bieżący. Zależy oczywiście, jaki dokładnie rodzaj i fason ogrodzenia wybierzemy.

Nowoczesne ogrodzenie działki nie musi być drogie, by było wytrzymałe i estetyczne. Warto korzystać z usług profesjonalnych firm, by z powodzeniem wybrać ogrodzenie najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Similar Posts