Pomysł na domek narzędziowy

Domek narzędziowy to obowiązkowy domek na działce, na której planujemy stałą aktywność i ambitne prowadzenie każdego ogrodu. W takim miejscu składujemy potrzebne narzędzia i dodatki, bez których nie moglibyśmy się obejść. Wiele narzędzi jest bardzo drogich i warto zadbać o nie w razie niepogody. Stad właśnie potrzeba domku narzędziowego.

Domki narzędziowe – wybór

Wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na domek, który jest funkcjonalny – oprócz miejsca na narzędzi, posiada także miejsce na opał, jeżeli ogrzewamy dom kominkiem. To ważna funkcja, dzięki której łączymy dwie konstrukcje w jedną, co ogranicza przestrzeń dla tego typu budynków. Można domek narzędziowy kupić z drewna, z plastiku bądź zwykłej blachy. Każdy z nich ma wady i zalety, a wszystko zależy od tego, do czego dokładnie będziemy go używać. Drobne narzędzia zmieszczą się nawet w skrzynce na narzędzia, domek będzie przydatny wtedy, kiedy będziemy w nim trzymać na przykład kosiarkę. Wszystko zależy od zapotrzebowania i miejsca, w którym trzeba będzie go umieścić.

Drewniany czy plastikowy domek?

Drewniany prezentuje się pięknie – pasuje do nieco dzikiego ogrodu, w którym przepych kwiatów miesza się z zielenią, zwłaszcza na lato. Drewniane domki narzędziowe zrobione są z materiałów imitujących naturalne drewno lite, a także z bali. Ich wygląd zależy od naszych preferencji. Warto po takim drewnianym domku poprowadzić bluszcz, aby jeszcze ładniej wkomponował się w ogród. Plastikowy domek zaś to lekkie i tanie rozwiązanie, które będzie można nawet przenosić po opróżnieniu, z racji niewielkiej wagi. Również przypominają w wyglądzie domki drewniane, poza tym są bardzo eleganckie. Pasują do zadbanych, harmonijnych ogrodów, także tych romantycznych. Polecane są zwłaszcza kobietom, właśnie z powodu lekkości. Blaszane domki narzędziowe, ostatnie z dostępnych, są najtańszych rozwiązaniem. Przypominają jednak stare garaże, przez co rzadko pasują do zadbanej działki, niemniej jednak są solidnie wykonane.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *