Porady

Pomysł na domek narzędziowy

Domek narzędziowy to obowiązkowy domek na działce, na której planujemy stałą aktywność i ambitne prowadzenie każdego ogrodu. W takim miejscu składujemy potrzebne narzędzia i dodatki, bez których nie moglibyśmy się obejść. Wiele narzędzi jest bardzo drogich i warto zadbać o nie w razie niepogody. Stad właśnie potrzeba domku narzędziowego.

Domki narzędziowe – wybór

Wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na domek, który jest funkcjonalny – oprócz miejsca na narzędzi, posiada także miejsce na opał, jeżeli ogrzewamy dom kominkiem. To ważna funkcja, dzięki której łączymy dwie konstrukcje w jedną, co ogranicza przestrzeń dla tego typu budynków. Można domek narzędziowy kupić z drewna, z plastiku bądź zwykłej blachy. Każdy z nich ma wady i zalety, a wszystko zależy od tego, do czego dokładnie będziemy go używać. Drobne narzędzia zmieszczą się nawet w skrzynce na narzędzia, domek będzie przydatny wtedy, kiedy będziemy w nim trzymać na przykład kosiarkę. Wszystko zależy od zapotrzebowania i miejsca, w którym trzeba będzie go umieścić.

Drewniany czy plastikowy domek?

Drewniany prezentuje się pięknie – pasuje do nieco dzikiego ogrodu, w którym przepych kwiatów miesza się z zielenią, zwłaszcza na lato. Drewniane domki narzędziowe zrobione są z materiałów imitujących naturalne drewno lite, a także z bali. Ich wygląd zależy od naszych preferencji. Warto po takim drewnianym domku poprowadzić bluszcz, aby jeszcze ładniej wkomponował się w ogród. Plastikowy domek zaś to lekkie i tanie rozwiązanie, które będzie można nawet przenosić po opróżnieniu, z racji niewielkiej wagi. Również przypominają w wyglądzie domki drewniane, poza tym są bardzo eleganckie. Pasują do zadbanych, harmonijnych ogrodów, także tych romantycznych. Polecane są zwłaszcza kobietom, właśnie z powodu lekkości. Blaszane domki narzędziowe, ostatnie z dostępnych, są najtańszych rozwiązaniem. Przypominają jednak stare garaże, przez co rzadko pasują do zadbanej działki, niemniej jednak są solidnie wykonane.

Similar Posts