Porady

Ceny drewnianych domów

Ceny domów drewnianych są różne, a wszystko zależy od kosztów, które poniesiemy w związku z nimi. Jeżeli chcemy mieszkać w nich przez cały rok, warto wziąć pod uwagę, że koszty czekają nas nie tylko przy budowie i stawianiu domu, ale także przy dodatkowym ociepleniu chociażby.

Domy drewniane – warto?

Cena domów zależy przede wszystkim od jego rozmiaru. Można budować domy całoroczne do 35m2, jeżeli chodzi o zabudowę, ale można też budować z drewna ogromne posiadłości, nawet do 110m2. Wszystko zależy od tego, jaki dom chcemy postawić. Osobiście polecam małe zabudowania, które nie wymagają tak zwanej papierologii i da się je ogrzać kominkiem ze specjalnie poprowadzonym systemem ogrzewania takiego domu. Przede wszystkim – bezpiecznego. Rozwiązań jest wiele i chciałoby się powiedzieć, że wszystkie są dobre. Bo są. Dlatego o tym mówię. Cena zaś jest sprawą drugorzędną, zależy od naszych wymagań. Jasne jest to, że jeżeli dom ma być całoroczny, to należy odpowiednio o niego zadbać.

Ceny domów

Ceny są zależne od tego, co dokupujemy do standardowego projektu domu. Projekt bardzo często nie obejmuje dodatkowego zabezpieczenia przed ucieczką zimna, nie obejmuje też dobrej jakości dachu. Samo złożenie domu również kosztuje. Oczywiście można spróbować na własną rękę postawić taki budynek, ale dużo lepiej zatrudnić firmę, która się tym zajmuje. Takie koszty można liczyć na około 15 tysięcy, najczęściej jest to usługa dostępna w firmie, w której kupujemy dom. Pokrycie blachodachówką również kosztuje, a cena ta wynosi około pięć tysięcy – wszystko zależy od powierzchni dachu. Nie zapominajmy o wywietrznikach i ociepleniu, ponieważ polskie zimy są coraz bardziej mroźne i nieprzyjemne. Ceny oczywiście są różne. Czasami już w standardową cenę wchodzi montowanie komina lub malowanie. W przypadku innego projektu może być odwrotnie. Wszystko zależy od producenta, dlatego warto zainteresować się głębiej tematem cen domów drewnianych, ponieważ zależą one od danej firmy budowlanej.

Similar Posts