Porady

Rolety zewnętrzne na wymiar – idealne rozwiązanie do Twojego domu

Rolety zewnętrzne na wymiar - idealne rozwiązanie do Twojego domu

Często, szczególnie podczas zimy narzekamy na niedobór światła słonecznego. Nasze organizmy nie funkcjonują właściwie, jeśli nie otrzymują odpowiedniej ilości słonecznej energii. Co jednak zrobić, gdy problemem okazuje się być światło, którego jest zbyt wiele, które niepotrzebnie ogrzewa dane wnętrze, a jego refleksy utrudniają pracę i codzienne funkcjonowanie? Rozwiązaniem są rolety, żaluzje i inne rodzaje osłon okiennych. Jakie wybrać? Gdzie kupić rolety zewnętrzne na wymiar? O tym wszystkim przeczytasz w dalszej części tego artykułu. 

1. Rolety zewnętrzne, wewnętrzne, czy żaluzje?

2. Rolety zewnętrzne natynkowe

3. Rolety zewnętrzne podtynkowe

4. Gdzie kupić rolety zewnętrzne na wymiar?

Rolety zewnętrzne, wewnętrzne, czy żaluzje?

Wszystkie wymienione środki ochrony przed nadmierną ilością światła mają jeden główny cel — ograniczyć ilość słońca wpadającego do wnętrza pomieszczenia przez okno. Każdy z nich podchodzi jednak do problemu na swój sposób, z czym wiążą się różne wady jak i zalety.

Roleta zewnętrzna bierze swoją nazwę od tego, że jest montowana po zewnętrznej stronie okna. Tego typu rozwiązanie jest neutralne dla naszego wnętrza — zwiniętej rolety praktycznie nie widać, szczególnie jeśli oprócz niej mamy w oknie powieszoną także firankę. Nie psuje więc naszego wystroju, ale nie może też nic do niego dodać. Wygląd rolety tego typu ma więc znaczenie głównie dla osoby patrzącej z zewnątrz budynku. Zasłonięte rolety zewnętrzne są w stanie zupełnie odciąć ilość światła i kompletnie wyciemnić pomieszczenie. Mają one także jeszcze jedną ważną zaletę — kiedy są opuszczone, pomiędzy nimi a taflą szkła w oknie tworzy się poduszka izolacyjna, która dodatkowo jest w stanie ograniczyć w niewielkim stopniu nagrzewanie się domu w okresie letnim i uciekanie ciepła w okresie zimowym. Największym minusem tego rozwiązania jest z pewnością stosunkowo wysoka cena.

Innym środkiem ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem są rolety wewnętrzne. Cechuje je łatwy montaż we wnęce okiennej, niewymagający wizyty specjalistów. Ten rodzaj rolet występuje w wielu odmianach, wzorach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu może stać się świetnym uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Ich użycie nadal jest w stanie zapewnić ograniczenie ilości światła, nie ma tu jednak mowy o całkowitym wyciemnieniu (przynajmniej w klasycznych odmianach). Rolety wewnętrzne są bardzo często wybierane, głównie ze względu na łatwość montażu i obsługi, oraz niską cenę.

Żaluzje powracają do łask po okresie zupełnego odwrotu. Podchodzą one do kwestii zaciemniania wnętrza w nieco inny sposób — nie trzeba ich za każdym razem opuszczać, wystarczy odkręcić ich ruchome elementy i przy pomocy tego mechanizmu regulować ilość światła. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet, jest bardzo wygodne, a jego użycie zapewnia możliwość panowania nad ilością światła w naprawdę szerokim zakresie. Wpływa jednak znacząco na wygląd pomieszczenia i to często w sposób niepożądany przez domowników.

Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrze dzielą się na dwa główne rodzaje — natynkowe i podtynkowe. Pierwszy z nich jest dziś najczęściej wybieraną odmianą rolet zewnętrznych. Montaż tego typu osłon nie ingeruje w żaden sposób w stan domu i może być dokonywany na elewacji budynku lub na ramie okiennej. Decydując się na roletę zewnętrzną tego typu, można wybrać kształt skrzynki roletowej, a także zdecydować, czy interesuje nas napęd elektryczny, który połączony z systemem inteligentnego domu może dać świetne efekty.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Jest to rozwiązanie, w którym jedynym widocznym elementem jest pancerz rolety. Cały pozostały mechanizm znajduje się pod tynkiem. Tego typu urządzenia niosą ze sobą bardzo duże walory estetyczne, niestety mają też kilka wad, z których największą jest bardzo duża ingerencja w bryłę budynku, przez co powinno się decydować na nie w fazie budowy. Jeśli jednak postawimy właśnie na nie, poza estetyką zapewnią nam także bardzo dobrą izolację termiczną. 

Gdzie kupić rolety zewnętrzne na wymiar?

Jeśli zdecydujemy, że z opisanych wcześniej trzech odmian elementów ograniczających ilość światła najbardziej pasują nam rolety zewnętrzne, warto postawić na dostawcę, który daje możliwość jak najdokładniejszego dopasowania do naszych potrzeb. Jednym z takich sklepów jest Dopasuj Rolety, którego ofertę znajdziesz pod adresem https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne

Czym wyróżnia się akurat ten sklep? Poza bardzo wysoką jakością oferowanych przez nich produktów, umożliwiają oni także precyzyjną konfigurację zamówionych elementów. Możemy wybrać kształt skrzynki i jej wielkość, konfigurację kolorystyki (w tym opcje drewnopodobne), sposób montażu, rodzaj prowadnic, czy sterowania (sznurek, taśma, sprężyna, silnik i ich umiejscowienie po danej stronie), a nawet takie szczegóły jak montaż zatyczek dolnych prowadnic. Do tego oczywiście wymiary nie są ustalane na sztywno, a można je dokładnie dopasować do swoich okien. Oprócz tego sklep ten ma w swojej ofercie także rozbudowane opcje jak rolety ze wbudowaną niezależną moskitierą.

Similar Posts