Porady

Okna do budynku energooszczędnego – Linear Q4 Line

Okna do budynku energooszczędnego - Linear Q4 Line

Inwestorzy podejmujący trud wybudowania wymarzonego domu bądź remontu już istniejącego, doskonale zdają sobie sprawę z wymogów nałożonych przez stosowne przepisy budowlane. Chodzi o spełnienie surowych parametrów konstrukcyjnych po to, by dany obiekt mieszkalny zyskał status budynku energooszczędnego, a jeszcze lepiej pasywnego. Sądząc po licznych zapytaniach internautów, często większą trudność sprawia im nie wybór konkretnych okien, lecz dopasowanie ich do własnych preferencji. Sprawdźmy, czy okna Linear Q4 Line okażą się strzałem w dziesiątkę? Okna Linear Q4 Line, jak dopasować kolor?

Przypomnijmy tylko dla porządku, iż od 2021 roku współczynnik przenikania ciepła (U) w przypadku okien i drzwi balkonowych nie będzie mógł przekroczyć wartości 0,9 W/m²K.

Producenci okien i drzwi nie tylko dbają o to, by jego wyroby utrzymywały wymagany przepisami parametr Uw, lecz w ofercie znajdują się okna o znacznie korzystniejszych parametrach, nawet o Uw = 0,73 / Wm²K.

Wiemy już, że okna Linear Q4 Line spełnią wszystkie rygorystyczne wymogi termoizolacyjne, najwyższy czas dobrać je kolorystycznie do elewacji budynku i wnętrz. (Okna produkuje się na specjalistycznym profilu Gealan Linear)

Okna Linear Q4 Line, ich wpływ na wygląd elewacji 

Wybierając konkretną barwę ram okiennych, warto kierować się nie tylko własnym gustem, lecz także ogólnymi zasadami stosowanymi przez architektów i projektantów wnętrz. Mając do wyboru aż 58 kolorów w palecie oklein, wybór może okazać się wcale niełatwy.

Najważniejszą zasadą podczas wyboru koloru okien jest dopasowanie go do stylistyki elewacji. Innymi słowy, barwa ram okien Linear Q4 Line nie powinna odbiegać od wykończenia zewnętrznego ścian, czy to będzie tynk, drewno, cegła bądź kamień. 

W ten sam sposób należy podejść do innych elementów stolarki, mowa o drzwiach zewnętrznych, tarasowych oraz oknach.

Stąd też ważne jest, by w miarę możliwości wszystkie elementy wymienionego wyposażenia pochodziły z jednego źródła i od jednego producenta.

Tutaj dochodzimy do niewątpliwej zalety tworzywa PCV, z którego wykonane są okna Linear Q4 Line. Mianowicie, materiał wykazuje dużą odporność na przyleganie wszelkich pyłów z otoczenia (ulica, pola, place budowy), jego konserwacja wymaga użycia jedynie wilgotnej ściereczki, a czynność zajmuje zaledwie kilka minut. To bardzo istotne w przypadku wyboru okien zawierających ciemne elementy.

Okna Linear Q4 Line – korzyści przy użytku zewnętrznym:

  • Łatwa konserwacja;
  • Ochrona przed hałasem dochodzącym z zewnątrz;
  • Wysoki stopień termoizolacji;
  • Zabezpieczenia antywłamaniowe;
  • Nowoczesna linia wyróżniająca dom spośród otoczenia.

Za największą zaletę okien Linear Q4 Line z PCV uznaje się przystępną cenę, jednak na tym nie koniec ich plusów, ponieważ są to profile, które zapewniają świetną izolacyjność termiczną i akustyczną. Ten drugi aspekt należy rozpatrzyć, planując budowę bądź remont w budynku usytuowanego w mieście.

Okna Linear Q4 Line, ich wpływ na styl wnętrza 

Decydując się na konkretny kolor okien do wnętrz, warto zwrócić uwagę, aby przede wszystkim pasował do pozostałych elementów wykończenia, jeżeli takie już są.

Posadzki, drzwi wewnętrzne, parapety czy stałe dekoracje ścian wykonanych z kamienia lub cegły, wszystko to powinno odpowiadać klimatem poprawnie dobranym oknom. Kluczowe przy wyborze konkretnej barwy jest także styl, w jakim pomieszczenia mają być urządzone.

Wyobraźmy sobie wnętrza rustykalne (Nazwa stylu rustykalnego pochodzi od słowa „rustic”, czyli wiejski lub swojski), gdzie drewno przenika się z bielą ścian. W takim przypadku idealne wydają się okna Linear Q4 Line odpowiadające kolorystycznie jednemu z tych elementów, choćby przez zastosowanie oklein RealWood.

Styl nowoczesny, gdzie unika się wszelkich zbędnych zdobień (np. sztukaterii) i ekstrawagancji najkorzystniej uzupełnią okna i drzwi tarasowe w kolorach czarnym bądź szarym. Dodajmy, iż utrzymanie takiej tonacji (np. acrycolor) znakomicie ułatwi dobór wyposażenia do danego pokoju, kuchni lub salonu.

Dla miłośników eksperymentów, szerokie pole do popisu daje styl boho. Jest kolorowy, fantazyjny i niezobowiązujący. Choć z pozoru na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie totalnego chaosu, można w nim dostrzec subtelne powiązania kolorystyczne i wzornicze. Z pewnością okna Linear Q4 Line będą stanowić cudowne uzupełnienie tego „kontrolowanego szaleństwa”.

Okna Linear Q4 Line, kilka słów o technologii

Przede wszystkim producent postawił na bezpieczeństwo. Brak jest możliwości jednoczesnego otwarcia i pochylenia skrzydła okna, dzięki czemu cała konstrukcja nie zagraża uszkodzeniu zawiasów. Otwieranie i zamykanie nie wiąże się z wysiłkiem fizycznym. To nie wszystko. W trosce o naszych milusińskich zadbano o to, by dzieci nie mogły samodzielnie otwierać okien Linear Q4 Line. Jest to cecha przeszkleń szczególnie istotna w przypadku lokali mieszkalnych w wysokich budynkach wielorodzinnych.

Okna Linear Q4 Line, zalety:

  • Pozwalają na uzyskanie panoramicznego widoku;
  • Zacierają podział na wnętrze domu i krajobraz za oknem;
  • System nie pozwala na przypadkowe otwarcie okna, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo dzieci;
  • Komfort obsługi i płynność uchylenia skrzydła jest znaczny nawet przy dużych gabarytach okna.

Korzyścią nie do przecenienia, dotyczącą nas wszystkich jest fakt, iż za każde sprzedane okno w systemie Linear Q4 Line, producent sadzi jedno drzewo. W ten sposób wszyscy mamy realny wpływ na to, czym wszyscy oddychamy.

Budujesz nowy dom lub przeprowadzasz poważny remont całego budynku? Pomoc przy wyborze konkretnej barwy okien może zaoferować ekspert w tej dziedzinie. Skorzystaj z pomocy eksperta z firmy Stollar Okna i Drzwi i ciesz się doskonałym wyborem. Resztę pozostaw profesjonalistom.

Similar Posts