Porady

Siatka pleciona jako materiał ogrodzeniowy? Czy warto? Sprawdziliśmy to!

Siatka pleciona jako materiał ogrodzeniowy? Czy warto? Sprawdziliśmy to!

Ogrodzenie wokół działki, czy domu to obowiązkowy element. W ten sposób czujemy się bezpieczniej i w prosty sposób zaznaczamy teren prywatny, na którym nie życzymy sobie intruzów. Jak sprawdzają się siatki plecione i siatki zgrzewane w formie ogrodzenia? Zapraszamy do czytania!

Siatki plecione i siatki zgrzewane, czym się różnią?

Zarówno siatki plecione, jak i siatki zgrzewane tworzone są ze stalowych drutów pokrytych powłoką z PVC, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed niszczącym działaniem wody. Podstawowa różnica polega na sposobie łączenia drutów. Siatka pleciona to charakterystyczny splot drutów. Można ją rozpoznać po kształcie oczek, które tworzą romby. Siatki plecione nie są w żaden sposób usztywniane, co korzystnie wpływa na ich elastyczność.

Z kolei siatki zgrzewane to trwałe połączenie drutów w miejscach styku. Przy tej technice oczka są kwadratowe lub prostokątne, a sama siatka zgrzewana jest dość sztywna. Dzięki temu jest nieco prostsza w zakładaniu od siatki plecionej i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi — obejm i napinaczy. Siatka pleciona wymaga także sporego nakładu siły i czasami lepiej jest wziąć sobie kogoś do pomocy przy jej montażu.

Różnice w siatkach możecie zobaczyć na przykładach, m.in. na stronie www.metale-online.pl. Jak się okazuje, wybór siatek ogrodzeniowych jest naprawdę duży.

Jakie zalety ma siatka ogrodzeniowa?

Bez względu na to, czy Twoim wyborem będzie siatka pleciona, czy siatka zgrzewana, zaoszczędzisz pieniądze. W stosunkowo prosty sposób ogrodzisz swoją posesję bez pomocy fachowców, co także jest korzystne dla domowych finansów.

Siatki plecione, zwłaszcza te z dodatkową powłoką PVC, są odporne na zniszczenia. Zabezpieczone przed rdzą nie korodują z powodu jesiennych deszczów i nie pękają od zimowych temperatur. Dzięki swojej elastyczności siatka pleciona nie niszczy się też od uderzeń, czy dużego nacisku. Siatki plecione mogą znieść naprawdę wiele i praktycznie zawsze wracają do swojego pierwotnego kształtu.

Nieco mniej odporne na nacisk są siatki zgrzewane, a to z powodu sztywniejszej konstrukcji. Warto natomiast zauważyć, że siatka zgrzewana, właśnie dzięki temu, że jest sztywna, łatwiej się zakłada. Siatki zgrzewane są tak samo odporne na korozję jak siatki plecione. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o szybkim montażu.

Gdzie najlepiej sprawdzają się siatki ogrodzeniowe?

Nie każdy uważa siatki plecione lub siatki zgrzewane za wystarczająco estetyczne, by stosować je wokół domowego ogrodu, Wystarczy jednak zadbana okolica, by prosta siatka pleciona, czy zgrzewana wyglądała naprawdę estetycznie. Zresztą takie rozwiązanie możemy spotkać na wielu posesjach i nic w tym dziwnego – to znacznie tańsze rozwiązanie, niż budowa płotu z drewna, czy betonu.

Siatki plecione to idealne ogrodzenie na nierównym terenie. Ten wybór poleca się również dla posesji, na których znajdują się zwierzęta lub często bawią się dzieci. Odporność na uderzenia zapewnia siatce trwałość. Z kolei siatki zgrzewane to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na łatwym montażu. Przy wyborze siatek kluczową rolę odgrywa również gust — nie bój się wybrać tego rodzaju siatki, która najbardziej Ci odpowiada.

Similar Posts