Porady

Czym jest chemia gospodarcza?

Czym jest chemia gospodarcza?

Zajmujesz się sprzątaniem mieszkań, lokali lub biur? Tylko dzięki skorzystaniu z środków chemicznych masz szanse zrobić to szybko i rzetelnie. Na co warto zwrócić, uwagę decydując się na produktu dostępne w hurtowni chemii gospodarczej? Sprawdź poniżej.

Czym jest chemia gospodarcza?

Do chemii gospodarczej zalicza się wszystkie produkty, które pozwalają na czyszczenie różnych powierzchni: podłóg, wykładzin, dywanów, szyby. Umożliwiają także pranie i dezynfekowanie toalety WC. Dzielą się na uniwersalne, jak i takie, które są przeznaczone do specjalistycznego sprzątania. Korzystając z pierwszych, wyczyścisz ceramikę, porcelanę, emalię oraz wszelkie urządzenia sanitarne. Natomiast za pomocą drugich odtłuścisz skórę i wyczyścisz produkty, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystkie produkty, które obejmuje chemia gospodarcza są bezpieczne i dają długi efekt świeżości oraz czystości.

Czym różni się chemia gospodarcza od – profesjonalnej?

W odróżnieniu od chemii gospodarczej, – profesjonalna jest skuteczniejsza, a wybrane produkty są stosowane do czyszczenia konkretnych powierzchni. Wyróżnia się chemię samochodową, do gastronomii czy też budowlaną. Dzięki temu za pomocą specjalnych płynów można umyć różne powierzchnie, usunąć z metalowych powierzchni. Niektóre z nich konserwują oraz chronią powierzchnię przed kolejnymi zabrudzeniami.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając produkty?

Wybierając środki czystości dostępne w hurtowni chemii gospodarczej, zwróć uwagę na:

• Stężenie – im gęstszy jest koncentrat, tym więcej wody będzie potrzebne do jego rozcieńczenia. W trakcie rozcieńczania znaczenie ma także to, jakiego rodzaju jest zabrudzenie oraz jak bardzo jest intensywne. Najczęściej na etykiecie produktu znajduje się informacja dotycząca tego, w jakich proporcjach należy rozcieńczyć dany produkt;

• Substancja czynna – od jej zawartości zależy to, jak szybko będą usuwane wszystkie zabrudzenia. Dzięki temu czas czyszczenia zabrudzenia jest znacznie krótszy. Środki chemiczne zawierające większą ilość substancji czynnej, doskonale nadają się do sprzątania magazynów, hali produkcyjnych oraz biur.

• Dodatkowe właściwości – niektóre z dostępnych preparatów nie tylko myją, ale również mają dodatkowe właściwości. Dlatego umożliwiają chronienie powierzchni przed osadzeniem się brudu.

Warto korzystać ze środków chemicznych czy z naturalnych?

Mimo że środki naturalne do czyszczenia stają coraz popularniejsze, to jednak nie zawsze są skuteczne. Środki naturalne bazują na naturalnych składnikach. Nie mają także dodatkowych właściwości ochronnych i zabezpieczających.

Gdzie dostępne są preparaty chemii gospodarczej?

Zarówno środki chemii gospodarczej, jak i profesjonalnej dostępne są w ofercie hurtowni chemii gospodarczej: https://www.roem.pl/. Wszystkie preparaty są wysokiej jakości, dzięki temu doskonale usuwają wszelkie zabrudzenia w miejscach mniej i bardziej dostępnych. W asortymencie hurtowni chemii gospodarczej dostępne są: środki piorące, odplamiacze, środki czystości, środki do zmywania, odplamiacze, artykuły higieniczne, jak i kosmetyki.

Similar Posts