Porady

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne to drzwi, które czasami musimy wymienić, dlatego że nam się nie podobają lub są na tyle uszkodzone i nietrwałe, że boimy się trzymać je we framudze. Jeżeli nasze drzwi można uszkodzić przysłowiowym kopem, to czas na zmianę. Nowe drzwi zewnętrzne można zamontować samemu – o ile pasują do framugi właśnie.

Montaż drzwi

Dlaczego tak ważny jest montaż drzwi? Przede wszystkim odpowiednio zamontowane drzwi gwarantują nam bezpieczeństwo i szczelność. Szczelność jest o tyle istotna, że chroni dom przed wychłodzeniem, zwłaszcza w jesienne i zimowe drzwi. Poza tym dobry montaż gwarantuje, że drzwi się nie osuną i nie będą zamontowane zbyt krzywo, przez co mogłyby zbyt zahaczać o powierzchnię typu podłoga, jeżeli są otwierane do wewnątrz. To bardzo istotne, dlatego kiedy mamy do czynienia z trudniejszymi drzwiami, powinniśmy wołać do nich fachowców. Trudność może się objawiać przez przymus wyrwania futryny – jeżeli mamy do czynienia z mieszkaniem w bloku, gdzie ściany są zrobione z płyty, wtedy ściąganie zwłaszcza starych futryn może być czasochłonne i kłopotliwe. Dlatego warto przekazać tę pracę specjalistom, chociażby ze względu na to, że im zajmie to o wiele mniej czasu, niż nam, amatorom.

Ważne zasady przy montażu drzwi zewnętrznych

Pamiętajmy, aby rozróżnić, z czego jest zbudowany nasz blok lub dom. Ta informacja będzie konieczna podczas wyboru ościeżnicy, ponieważ różny materiał równa się różnej osi ustawiania tejże ościeżnicy. To bardzo ważne, ponieważ od tego zależy chociażby stabilność skrzydła. Następną radą jest fakt, który przypomina nam o trzech rodzajach montowania drzwi. Przede wszystkim możemy je zamontować na istniejącej już ościeżnicy, ale wtedy drzwi muszą idealnie do niej pasować, a to zazwyczaj jest awykonalne. Kolejną metodą, którą używa się podczas wnoszenia domu (a raczej trzeba o niej po prostu wtedy pamiętać), jest wykorzystanie kotew, co wiąże się z kupnem drzwi i ich ochroną już podczas budowy. Trzeci sposób to kołki rozporowe – i jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na montaż drzwi zewnętrznych, który można wykorzystać na każdym etapie budowy lub modernizacji istniejącego budynku.

Similar Posts