Porady

Nowy Polski Ład a praca biura rachunkowego

Nowy Polski Ład a praca biura rachunkowego

Choć Nowy Polski Ład nie zdążył jeszcze w pełni „zadomowić się” w polskim prawie gospodarczym i podatkowym, to trzeba przyznać, że na biura rachunkowe w Polsce padł blady strach. I nie chodzi tu wyłącznie o dość drastyczne zmiany w prawie podatkowym, ale przede wszystkim o krótki czas, jaki pozostał na zapoznanie się z nimi.

Pracowity czas dla biur księgowych

Końcówka roku 2021 będzie dla wielu biur rachunkowych bardzo pracowita. Obowiązkiem doradców podatkowych i księgowych będzie szczegółowe zapoznanie się z obowiązującymi przepisami, wdrożenie ich, a także umiejętne wykorzystanie istniejących zapisów, by zmiany te przyniosły przedsiębiorcom jak najwięcej korzyści. Co ważne, dokładne zapoznanie się z tymi zmianami będzie dobrze świadczyć o doświadczeniu i profesjonalizacji wybranego biura. Cóż, początek roku 2022 będzie okresem, w którym firmy będą wręcz poszukiwać dobrze zorientowanych w nowych przepisach księgowych. To oni będą mogli cieszyć się największą liczbą podpisanych umów, a co za tym idzie – największymi zyskami.

Zmiany w profilu świadczonych usług

Zorientowany w temacie Nowego Polskiego Ładu księgowy Katowice, będzie zatem nie tylko realizował swoje określone obowiązki, ale też doradzał, wspierał i ukierunkowywał klienta w kontekście wyboru metody dalszych rozliczeń. Co więcej, będzie on odpowiedzialny za swe decyzje, które – jeśli będą błędne – doprowadzą do określonych, finansowych strat. Mało tego! Wielu przedsiębiorców już teraz deklaruje, że przejdzie z jednoosobowej działalności na tzw. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Oznacza to, że każde, trzeźwo myślące o swej przyszłości biuro rachunkowe Katowice, będzie musiało dokładnie zapoznać się z tymi regulacjami!

Nowe, polskie realia gospodarcze

Nowy, 2022 rok z pewnością przyniesie zwiększone zapotrzebowanie na usługi świadczone przez doświadczone biura rachunkowe. Nowe procedury związane z rozliczaniem składki zdrowotnej, przemiany w zakresie organizacji przedsiębiorstw, a także wzrost kwoty wolnej od podatku, to tylko niektóre zmiany, jakie zostaną wprowadzone przez ów model prawny. Czy będą one przysłowiowym „gwoździem do trumny” dla działających w realiach pandemicznych przedsiębiorców, czy też pozwolą im one – mówiąc kolokwialnie – wyjść na swoje? O tym będzie można dowiedzieć się już w 2022 roku, gdy nowe przepisy zaczną obowiązywać.

Podsumowując, Nowy Polski Ład to wyzwanie dla specjalistów ds. księgowości. Cóż, nie pozostaje im nic innego, jak tylko zapoznać się z nowymi przepisami i jak najszybciej wdrożyć je, by już od 2022 roku były one podstawą funkcjonowania przedsiębiorstw w polskiej gospodarce.

Similar Posts