Porady

Zastosowanie siatki zgrzewanej – w jakich obszarach można ją używać?

Zastosowanie siatki zgrzewanej - w jakich obszarach można ją używać?

Być może słyszeliśmy o siatce zgrzewanej, ale nie wiemy, czy warto ją kupić i czy można ją stosować nie tylko jako ogrodzenie, ale też do innych celów. W poniższym artykule rozjaśnimy te wątpliwości.

Siatka zgrzewana – uniwersalne rozwiązanie dla każdego

Żeby zabezpieczyć teren i wyznaczyć jego czytelne granice potrzeba zainwestować w ogrodzenie. Ma ono niezwykle duże znaczenie zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i estetyki. Za sprawą ogrodzenia wyznaczamy granicę naszego terenu, “rysując linię”, za jaką niepowołane osoby nie mają wstępu. Siatka zgrzewana sprawdza się tutaj doskonale, ale to niejedyne jej zastosowanie! Dowiedzmy się więc o niej więcej!

Siatka zgrzewana to uniwersalne rozwiązanie, które stosuje się w wielu obszarach, zarówno gdy mowa o gospodarstwie domowym, jak i rolnictwie, architekturze, przemyśle, budownictwie, jak i wielu, wielu innych. Jej zalety doceniają właściciele domów, grodząc teren wokół nich, dzięki czemu jest on odpowiednio zabezpieczony, a przy tym prezentuje się schludnie. Siatkę zgrzewaną wykorzystuje się bardzo chętnie do osłony drzewek, jej właściwości sprawiają, że łatwo z niej zbudować klatki do hodowli zwierząt. To możliwe za sprawą jej właściwości: jest lekka, łatwa w montażu, estetyczna i wytrzymała. 

Siatka zgrzewana – niezwykle wytrzymała i odporna na czynniki pogodowe

Siatka zgrzewana, określana jest też jako siatka hodowlana, wykonana jest bardzo starannie z niezwykle odpornych na różne czynniki drutów stalowych. Przeważnie to stal ocynkowana pokryta dodatkowo powłoką z PCV, która skutecznie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. To szczególnie cenne w naszym kapryśnym klimacie, gdzie pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, co niezbyt dobrze wpływa na wszystkie rzeczy znajdujące się na zewnątrz. Dzięki budowie ze stali te trudne warunki nie szkodzą jednak siatce. Co równie ważne, ochronna powłoka PCV ładnie się prezentuje, poprawiając estetyczne walory ogrodzenia.

Siatka zgrzewana – jak jest zbudowana?

Nazwa siatki wzięła się od tego, w jaki sposób powstaje. W miejscach łączenia zgrzewane są druty, na tyle mocno, że ciężko je od siebie oderwać. Są niezwykle solidne i wytrzymałe, zapewniające odporność na liczne uszkodzenia. Takie połączenie drutów ułatwia też jej montaż, ponieważ siatka się nie pląta, co jest bardzo dużym problemem w przypadku siatki plecionej. 

Siatka zgrzewana – ogromna dostępność rozmiarów

Jak wspomnieliśmy, zastosowanie siatki zgrzewanej jest praktycznie nieograniczone, na co wpływ ma też to, że łatwo ją dopasować do własnych potrzeb. Bez żadnych trudności można ją skrócić, przyciąć czy przedłużyć. Dostępne są różne rozmiary, zarówno gdy mowa o wysokości, długości, jak i wielkości oczek. Można kupić rolki o długości – od 10 do 25 metrów i wysokości – 100, 120 lub 150 cm. Jeśli zaś chodzi o oczka, to oferowane są w takich rozmiarach jak 8×8, 10×10, 13×13, 16×16, 19×19, 20×20, 25×25, 30×30, 40×40, 50×50, 100×100 mm. Co więcej, siatka zgrzewana nie kosztuje dużo, jej cena zaczyna się już od około 5 zł za metr bieżący. 

To wszystko pokazuje, że zakup siatki zgrzewanej to świetna inwestycja, niezależnie od tego, do jakich zadań ją potrzebujemy.

Similar Posts