Dom i ogród

Jaki stół do małego salonu?

Jaki stół do małego salonu?

Salon, zwłaszcza kiedy mieszkamy w bloku, spełnia kilka funkcji. Stanowi nie tylko pokój dzienny, ale służy również jako jadalnia oraz sypialnia. Może każdą z tych odegrać wyśmienicie, jeśli zastosuje się odpowiednie wyposażenie tak, aby całość nie była przytłaczająca. W poniższym artykule zajmiemy się kwestią wyboru odpowiedniego stołu do niewielkiego salonu.

Jaki stół wybrać do małego salonu?

Nie każdy ma możliwość zaaranżowania salonu tak, aby służył tylko i wyłącznie do relaksu. Wiele osób w tym jednym pomieszczeniu musi zmieścić sypialnię, pokój dzienny i jadalnię. Stąd wybór stołu jest równie ważny, co łóżka czy innych mebli. Jego wielkość i styl musi być dopasowany do charakteru danego wnętrza. Stół do salonu może być okrągły, prostokątny, kwadratowy, wszystkie przejrzysz na www.meblobranie.pl, a konkretny wybór powinien stanowić odwzorowanie zarówno indywidualnych potrzeb, jak i możliwości aranżacyjnych danego pomieszczenia. Okrągły stół sprawdzi się w sytuacji, kiedy nie może stanąć on przy ścianie. Przy tego typu modelu zasiąść mogą maksymalnie cztery osoby, a jego największą zaletą jest to, że każdy, kto przy nim usiądzie, jest zwrócony do siebie twarzą, co w znacznym stopniu ułatwia rozmowę i kontakt wzrokowy. To również bezpieczna opcja dla rodzin z dziećmi, z wiadomych względów. Okrągły stół to świetne rozwiązanie do spożywania posiłków czteroosobowej rodziny.

Kwadratowy czy okrągły stół do małego salonu?

Kwadratowe lub prostokątne stoły mają tę zaletę i przewagę nad okrągłym, że sprawdzą się lepiej w przypadku liczniejszej rodziny. Sprawdzą się również i w mniejszych salonach, gdyż w sytuacji, kiedy nie jest zbyt często użytkowany, można go ustawić bliżej ściany tak, aby nie zajmował cennej przestrzeni. Podstawową kwestię stanowi zatem odpowiednia organizacja miejsca. Jeśli w małym salonie nie ma zbyt wiele sprzętu, wówczas ustawienie stołu nie będzie sprawiało problemów, nawet w przypadku najmniejszego metrażu. Jeśli mamy do czynienia z nietypowym układem pokoju wówczas lepiej sprawdzi się okrągły. Niezależnie od tego, który wybierzemy, trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania, aby służył przez wiele lat. Oczywiście musi się odpowiednio komponować ze stylem i innymi elementami wyposażenia. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, najpierw zastanówmy się nad jego funkcjonalnością oraz czy będzie się dobrze sprawdzał w określonych warunkach.

W sytuacji, kiedy dysponujemy naprawdę niewielką przestrzenią, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie stół rozkładany. Daje on szerokie możliwości i jest bardzo użyteczny. Gdy przyjdzie w gości większa liczba osób, stół można w dowolnym momencie rozłożyć oraz rozsunąć, stwarzając przy tym więcej miejsc siedzących. W zależności od upodobań i indywidualnych warunków można wybrać stół rozkładany okrągły, prostokątny lub kwadratowy.

Jak widać, z każdej sytuacji jest wyjście, a zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni wcale nie musi być takie trudne. Wybór odpowiedniego stołu jest duży, łatwo znaleźć model, który wizualnie i gabarytowo pasowałby do danego wnętrza, ale nie można zapominać o jakości wykonania.

Similar Posts