Dom i ogród

Farba do betonu, czyli czym malować beton?

Farba do betonu, czyli czym malować beton?

Farba do betonu, czyli czym malować beton?

 

Farba do betonu okazuje się być nad wyraz ważnym czynnikiem podczas remontu czy też budowy niektórych pomieszczeń – nie tylko, jeśli chodzi o podniesione walory estetyczne, ale i żywotność samej wylewki. Nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę, całkowicie bagatelizując temat. Tymczasem farby do betonu stale zyskują coraz większą popularność, czemu dziwić kompletnie się nie można. Dowiedz się o nich wszystkiego już teraz!

 

  1. Farba do malowania betonu – jaką wybrać?
  2. Żywotność inwestycji.
  3. Jak przygotować beton do malowania?
  4. Najlepszy wybór.

 

Posadzka, ściany, betonowe słupy… O wszystkie te elementy wykonane z betonu można zadbać w szczególny i wyjątkowy sposób, zapewniając wysokie standardy estetyczne, za pomocą farb do betonu. Co jednak najistotniejsze, dzięki ich stosowaniu, sprawimy, że wykonana inwestycja będzie służyła przez daleko dłuższy czas, niż pozostawiona sama sobie. Warunki atmosferyczne, bród, codzienne użytkowanie – to wszystko wpływa na stan i jakość betonu. Od czego więc trzeba zacząć, żeby przeciwstawić się wszystkim negatywnym czynnikom?

 

Farba do malowania betonu – jaką wybrać?

 

Pierwszym pytanie, na jakie należy sobie odpowiedzieć przy wyborze farby do betonu, jest to, na jakie warunki będzie narażona. Czy chcemy pomalować posadzkę w garażu, ściany zewnętrzne lub wewnętrzne czy też może wysoki betonowy słup. Warto o tym pamiętać, gdyż wybór nieodpowiedniego produktu w przyszłości będzie skutkował dodatkową pracą, przez co i zwiększonymi kosztami modernizacyjnymi. Farba do betonu jest jak każdy inny produkt – posiada swoją grupę docelową.

 

Żywotność inwestycji

 

Jak zostało powiedziane, konstrukcje betonowe narażone są na niszczenie przez szereg różnych czynników zewnętrznych. W garażu czy też w warsztacie mechanika niezbędna okaże się farba do posadzek betonowych, która skutecznie ochroni eksploatacje materiału przed częstym naciskiem kół, które dodatkowo niosą ze sobą kolejne warstwy brudu, a także plamy olejowe czy paliwowe. Stosując farbę, wygramy z efektem kruszenia, a także ułatwimy sobie prace związane z porządkowaniem. Jednakże farba do malowania betonu to nie tylko posadzki. Nie można również zapominać o ścianach, w tym zewnętrznych, które są ciągle narażone na wiatr, słońce czy też deszcz.

 

Jak przygotować beton do malowania?

 

Aby farby do betonu były prawdziwie skuteczne, musimy odpowiednio przygotować miejsce, które będziemy pokrywać kolejnymi jej warstwami. W pierwszej kolejności należy usunąć cały brud, w tym wszelkie tłuste plamy. Pokrywając je farbą do betonu, możemy być pewni, że nie wchłonie się odpowiednio, przez co bardzo szybko ulegnie wypaczeniu. Jeśli warstwa brudu jest gruba i środki czyszczące sobie z nią nie radzą, z powodzeniem można użyć szlifierki. Co więcej, wszelkie pęknięcia i ubytki warto wypełnić czy to zaprawą do betonu, czy też żywicą (pamiętając o wyrównaniu powierzchni). Tak przygotowany beton nadaje się do malowania.

 

Najlepszy wybór

 

Pozostaje jednak pytanie: gdzie się zaopatrywać w farby do betonu? Ilość producentów, sklepów oraz poszczególnych punktów jest ogromna, co z jednej strony daje nam poczucie niemałego wyboru, z drugiej jednak potrafi wprawić w zakłopotanie. Zdecydowanie najlepszą opcją jest kierowanie się ku sprawdzonym i polecanym sklepom przez konsumentów. Szybkie dostarczenie towaru, a także szeroki wybór spośród najlepszych producentów to coś, co powinno charakteryzować naszego sprzedawcę. Dlatego warto sprawdzić farby do betonu w salonie Hoff.

Similar Posts