Dom i ogród

Kwiaty długo kwitnące świetnie zdobią ogród

Kwiaty długo kwitnące świetnie zdobią ogród

Każdy, kto ma swój ogród, wie doskonale ile radości i zadowolenia potraf on przynieść. To, prawda, nieraz trzeba sporo się napracować, aby później móc chwalić się wspaniałymi rezultatami.

Mało który miłośnik ogrodnictwa, będzie jednak narzekał. Wręcz przeciwnie. Praca, która przynosi rezultaty, cieszy i sprawia, że człowiek ma jeszcze większą motywację, by ogród wyglądał jak najlepiej. Wiele osób, zastanawia się jednak nad tym, które kwiaty posadzić, by pozostały one w ogrodzie na dłużej. Które kwiaty kwitną przez długi czas?

Otóż okazuje się, że jest dość sporo takich gatunków.

Byliny wieloletnie

Rośliny, które można określić jako długo kwitnące, często są nazywane bylinami wieloletnimi. To dość profesjonalne określenie, znane jednak ludziom z branży ogrodniczej.

To te kwiaty będą nas interesować, jeśli chcemy długo cieszyć się kolorowym ogrodem.

Jak wiadomo bardzo wiele gatunków kwiatów, kwitnie przez krótki czas. Byliny wieloletnie mogą więc stanowić świetny sposób na to, by ogród kwitł jak najdłużej.

Trzykrotka wirginijska

Jest to roślina która zaczyna kwitnąć w maju, a kończy dopiero we wrześniu. Może osiągnąć nawet wysokość 90cm. Jeśli lato jest pogodne i często świeci słońce, to kwiaty tego gatunku wspaniale kwitną. Przybierają one niebieską barwę. Dobrze rosną na żyznym podłożu w niewielkich kępkach.

Goździk kropkowany

Okres kwitnienia tej rośliny przypada na okres letnio-jesienny i kończy się w październiku. Bylina osiąga wysokość do 15cm. Dobrze by była posadzona w słonecznym miejscu.

Odętka wirginijska

Rośliny te kwitną od czerwca do września. Pojedyncze pędy dorastają do wysokości 70cm. Istnieje przynajmniej kilka odmian odętki, kwiaty mają różne kolory od białych aż po różowe.

Trytoma groniasta

Bylina osiąga wysokość do 1 metra. Wyróżnia się bogatym kwiatostanem. Roślina ta pochodzi z Madagaskaru. Nie przeszkadza to jednak w tym, że wspaniale ozdabia ogrody. Nie ma też problemu z przyjęciem się rośliny.

Gailardia Oścista

Ta roślina kwitnie przez cały okres wakacyjny. Trzeba ja przyciąć po pierwszym przekwicie. Kwiaty mają barwę pomarańczową. Należy posadzić ją na żyznym podłożu.

Kołotocznik wierzbolistny

Kwitnie od czerwca do września. Posiada kwiaty w żółtym kolorze. Osiąga wysokość do 50cm.

Aster Krzaczasty

Roślina znana też pod nazwami michałka lub marcinka. Bylina potrafi kwitnąć aż do listopada. Posiada fioletowo-niebieskie kwiatostany

Kocimiętka Faassena

Roślina ma popielate liście i lawendowe kwiaty. Kępy osiągają wysokość do 50cm. Kwitnie od maja do września

Krwawnik Pospolity

Roślina ta kwitnie od czerwca do października. Kępy tej rośliny potrafią sięgać 80cm. Kwiaty przybierają barwę czerwoną, kremową, różową, pomarańczową. Roślina lepiej rozwinie się w miejscu nasłonecznionym

Bodziszek Czerwony

Kwiaty kwitną od maja do września. Osiągają wysokość 30-40cm. W zależności od odmiany kwiaty będą karminoczerwone lub białe.

Liatra Kłosowa

Kwitnie od lipca do września. Osiąga 70cm wysokości. Ma kwiaty białe lub różowe.

Nachyłek wielokwiatowy

Roślina ta kwitnie od czerwca do września. Ma żółte kwiaty. Dobrze rozwija się nasłonecznionym terenie.

Kwiaty długo kwitnące

Sadząc w swoim ogrodzie byliny wieloletnie, zmniejszamy ilość pracy którą musimy wykonać, przynajmniej na jakiś czas. Są to też rośliny które świetnie się prezentują. Ogród będzie mienić się wieloma kolorami. Przez długi czas. To bardzo ważne dla ogrodowych estetów. Szeroki wybór gatunków sprawia, że każdy może odpowiednio dobrać zestaw kwiatów do swojego własnego ogrodu. W zależności od położenia i innych roślin występujących już w ogrodzie należy zastanowić się które z bylin wieloletnich będą najbardziej odpowiednie.

Wszelkie informacje na temat kwiatów długo kwitnących znaleźć można w portalu: http://poradnikogrodniczy.pl/kwiaty-ogrodowe-wieloletnie-dlugo-kwitnace.php

Similar Posts