Dom i ogród

Co to jest palenisko ogrodowe?

Co to jest palenisko ogrodowe?

Palenisko nie jest nowym wynalazkiem. Znamy i stosujemy od wielu lat. Te wykonane z żeliwa lub stali są chętniej kupowane niż te z kamienia. Palenisko z kamienia raczej nie da się transportować więc te wykonane z żeliwa zyskuje na zastosowaniu. Przyjrzyjmy się bliżej paleniskom ogrodowym tym z żeliwa i stali.

Co to jest palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe służą do rozpalania w nich ogniska. Zbudowane są z żeliwa lub blachy. Kształt najczęściej w postaci misy na dodatkowych nóżkach. Paleniska mogą posiadać różną średnicę i wysokość. Specjalnie przygotowana konstrukcja paleniska zapobiega rozprzestrzenianiu się żaru poza nie. Paleniska wyposażone są w pokrywę, która szybko ugasi ogień i pozwala zachować porządek wkoło paleniska.

Do czego służą paleniska ogrodowe?

Paleniska ogrodowe służą do rozpalania ogniska na którym można piec kiełbaski i inne potrawy w zależności z czym podłączymy palenisko. Warto zwrócić uwagę na walory estetyczne i ciekawy wygląd, poza tym palenisko dzięki nóżką nie niszczy trawnika wkoło siebie. W chłodnie wieczory daje ciepło i jest źródłem światła.

Zalety paleniska ogrodowego

Jedną z zalet paleniska ogrodowego jest możliwość przemieszczania i wybrania dowolnego miejsca w ogrodzie na ognisko nie niszcząc przy tym zieleni. Mobilność – to kolejna zaleta paleniska. Dzięki specjalnych uchwytom palenisko można przemieszczać i za każdym razem ognisko można rozpalić w innym miejscu. Jeśli zdecydujesz się na nie wielkie palenisko to będziesz mógł zabierać je ze sobą na wyjazdy wypoczynkowe. Z pewnością znajdzie zastosowanie tam gdzie nie wolno rozpalać tradycyjnego ogniska. Paleniska ogrodowe mają różne kształty dlatego z łatwością dopasujesz je do swojego ogrodu. Nowoczesne paleniska ogrodowe są bardzo estetyczne przez co mogą stać się ozdobą tej części ogrodu. Są świetnym elementem dekoracyjnym, który wpasowuje się w klimat ogrodu. Palenisko nadaje się również do postawienia na tarasie lub na werandzie.

Takie żeliwne lub stalowe paleniska są gwarancją udanego przydomowego ogniska. Z powodzeniem zastępują tradycyjne ogniska. Paleniska ogrodowe to polskie wykonanie i najwyższa jakość. Po wybraniu paleniska odpowiedniego do potrzeb można zorganizować dla przyjaciół spotkanie przy ogniu.

Więcej informacji znajdziesz na cookking.pl

Similar Posts