Co to jest palenisko ogrodowe?

Palenisko nie jest nowym wynalazkiem. Znamy i stosujemy od wielu lat. Te wykonane z żeliwa lub stali są chętniej kupowane niż te z kamienia. Palenisko z kamienia raczej nie da się transportować więc te wykonane z żeliwa zyskuje na zastosowaniu. Przyjrzyjmy się bliżej paleniskom ogrodowym tym z żeliwa i stali.

Co to jest palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe służą do rozpalania w nich ogniska. Zbudowane są z żeliwa lub blachy. Kształt najczęściej w postaci misy na dodatkowych nóżkach. Paleniska mogą posiadać różną średnicę i wysokość. Specjalnie przygotowana konstrukcja paleniska zapobiega rozprzestrzenianiu się żaru poza nie. Paleniska wyposażone są w pokrywę, która szybko ugasi ogień i pozwala zachować porządek wkoło paleniska.

Do czego służą paleniska ogrodowe?

Paleniska ogrodowe służą do rozpalania ogniska na którym można piec kiełbaski i inne potrawy w zależności z czym podłączymy palenisko. Warto zwrócić uwagę na walory estetyczne i ciekawy wygląd, poza tym palenisko dzięki nóżką nie niszczy trawnika wkoło siebie. W chłodnie wieczory daje ciepło i jest źródłem światła.

Zalety paleniska ogrodowego

Jedną z zalet paleniska ogrodowego jest możliwość przemieszczania i wybrania dowolnego miejsca w ogrodzie na ognisko nie niszcząc przy tym zieleni. Mobilność – to kolejna zaleta paleniska. Dzięki specjalnych uchwytom palenisko można przemieszczać i za każdym razem ognisko można rozpalić w innym miejscu. Jeśli zdecydujesz się na nie wielkie palenisko to będziesz mógł zabierać je ze sobą na wyjazdy wypoczynkowe. Z pewnością znajdzie zastosowanie tam gdzie nie wolno rozpalać tradycyjnego ogniska. Paleniska ogrodowe mają różne kształty dlatego z łatwością dopasujesz je do swojego ogrodu. Nowoczesne paleniska ogrodowe są bardzo estetyczne przez co mogą stać się ozdobą tej części ogrodu. Są świetnym elementem dekoracyjnym, który wpasowuje się w klimat ogrodu. Palenisko nadaje się również do postawienia na tarasie lub na werandzie.

Takie żeliwne lub stalowe paleniska są gwarancją udanego przydomowego ogniska. Z powodzeniem zastępują tradycyjne ogniska. Paleniska ogrodowe to polskie wykonanie i najwyższa jakość. Po wybraniu paleniska odpowiedniego do potrzeb można zorganizować dla przyjaciół spotkanie przy ogniu.

Więcej informacji znajdziesz na cookking.pl

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *