Dom i ogród

Najnowsze trendy w aranżacjach ścian

Najnowsze trendy w aranżacjach ścian

Z roku na rok zmienia się to, co modne i popularne w wystroju domu. Dzięki nieustannej rotacji trendów, aranżacja przestrzeni mieszkalnej może pozostać wyjątkowo świeża oraz interesująca. U progu nowego roku warto przyjrzeć się, jakie zmiany mogą zajść we wnętrzach naszych domów, a także które rozwiązania będą popularne. Nie musimy decydować się od razu na kompleksową renowację wnętrza. W wielu przypadkach wystarczy dyskretnie zmienić aranżacje ścian, by zyskać zupełnie nowe oblicze swojego mieszkania.

Najmodniejsze kolory ścian

Zacznijmy od barw. Odcień roku obejmuje raczej chłodne tonacje, dlatego też w przytulnych, modnych wnętrzach pojawia się zupełnie inny wzór. Wykorzystanie kolorów ziemi stanowi jeden z najświeższych trendów w aranżacji. Oliwkowa zieleń, żółta ochra i dojrzała pomarańcza to barwy, które nie tylko zapewniają ciepło, ale także tworzą w domu niezwykle naturalny klimat. Aranżacje ścian, obejmujące wymienione tonacje, sprawdzają się zarówno w nowoczesnych salonach, klasycznych kuchniach, jak i stylowych pokojach młodzieżowych. Kolory ziemi są świetnie uzupełniane przez drewniane meble oraz akcesoria.

Makramy i plakaty jako oryginalna ozdoba wnętrz

Nietypowe dekoracje ścienne sprawią, że pomieszczenie stanie się cieplejsze i przytulne, niezależnie od tego, czy jest to główna sypialnia, pokój dziecka, gabinet, salon, kuchnia czy jadalnia. W ostatnich latach znów popularne są etniczne akcenty, związane m.in. z przepięknymi makramami. Ta zawieszka ścienna jest wykonana ze skręconych bawełnianych nici, które są następnie splatane w celu uzyskania charakterystycznych wzorów. Makramy pozwalają podróżować w aranżacjach ścian pomiędzy kojącym kolorem i naturalnym materiałem. Wnoszą do wnętrz wyjątkowo przytulny klimat – mogą ocieplić nawet najbardziej surowe wystroje.

Nieco nowocześniejszą alternatywą dla makram są plakaty. Dziś zawiesza się je wszędzie – od salonu po kuchnię. Prezentują przeróżne grafiki, ale rosnącą popularnością cieszą się przede wszystkim egzemplarze z designerskimi mapami miast lub regionów, elementami natury, naszkicowanymi kształtami ludzkiego ciała oraz geometrycznymi bryłami. Dużym atutem zarówno makram, jak i plakatów jest bezproblemowa zmiana wystroju. W kilka sekund można całkowicie zmienić aranżację ścian, zastępując stare dekoracje nowymi.

Praktyczne siatki, do których zamocujemy zdjęcia

Zyskującym popularność elementem dekoracyjnym ścian jest także metalowa siatka. Ten niebanalny element zawiesza się w wybranym miejscu, a następnie przypina drobnymi klamerkami ulubione zdjęcia, plakaty lub notatki. Siatka pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i ozdobną. Ma podobną cechę do wymienionych już dekoracji – gdy znudzi nam się stworzona aranżacja, można bardzo szybko ją zmienić, zawieszając nowe zdjęcia lub grafiki.

www.beckers.pl

Similar Posts