Dom i ogród

Jak znaleźć idealny stolik kawowy? Sprawdź!

Jak znaleźć idealny stolik kawowy? Sprawdź!

W dzisiejszych czasach znalezienie idealnego stolika kawowego to nie lada wyzwanie. Sklepy oferują nam całą masę nowości, innowacyjnych wzorów na topie i powtarzalnych schematów. Niestety, jeśli chcesz, żeby Twoje wnętrze wyróżniało się charakterem i miało niepowtarzalny klimat, meble z popularnych sieciówek nie zdziałają cudów! Przy urządzaniu mieszkania dużą rolę odgrywa zazwyczaj cena mebli i innych dekoracji. Przekonaj się, że za odpowiednio wyższą ceną idzie również jakość, niepowtarzalność i wyjątkowy design. Dowiedz się na co zwrócić uwagę przy wyborze sofy, stołu, stolika kawowego, czy innych mebli salonowych. Podpowiadamy jak znaleźć idealny stolik kawowy, który posłuży Ci przez długie lata, będzie zachwycał Cię na co dzień, a Twoich gości wprawiał w zachwyt przy okazji każdej wizyty. Sprawdź koniecznie!

Stolik kawowy – jak wybrać? 

Stolik kawowy to tak naprawdę jeden z najważniejszych mebli w całym domu. Zazwyczaj znajduje się w centralnym punkcie salonu i to na nim skupiona jest cała uwaga domowników i gości. Jeśli zatem chcesz, aby Twoje wnętrze nabrało niepowtarzalnego charakteru, koniecznie zainwestuj w dobry jakościowo i ciekawy stolik kawowy. 

Wybierając stolik kawowy do naszego salonu należy mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze, zastanów się w jakim stylu utrzymane jest wnętrze Twojego salonu. Zupełnie inny stolik kawowy wybierzemy do wystroju glamour, a całkiem inny będzie pasował do wnętrza w stylu skandynawskim. Po drugie, zastanów się jakie dokładnie funkcje będzie spełniał Twoj stolik kawowy i którzy domownicy będą z niego najczęściej korzystali. Po trzecie, zwróć uwagę nie tylko na styl i wykończenie mebla, ale zadbaj o jego odpowiednie wymiary. Nie ma nic gorszego w pomieszczeniu, niż ogromna, rozległa kanapa i malutki okrągły stoliczek przed nią…

Warto zapamiętać, że stolik kawowy powinien mieć wysokość zbliżoną do wysokości mebli wypoczynkowych czyli ok. 45-50 cm. Ponadto, odpowiednia odległość stolika kawowego od kanapy, tak aby można było swobodnie się między nimi przemieszczać, powinna wynosić 45 cm. Pomiędzy stolikiem kawowym, a szafką RTV z telewizorem należy zachować przynajmniej 80 cm odległości. A teraz miara w dłoń i do pomiarów! Przed zakupem wymarzonego stolika kawowego warto zaznaczyć sobie w pomieszczeniu jakie mniej więcej będą rozmiary naszego nowego, wymarzonego mebla, aby uniknąć później przykrych niespodzianek. 

Jeśli potrzebujesz, żeby Twój stolik kawowy był większy, wybierz jeden masywny mebel lub dwa takie same, ale mniejsze. Takie podwójne stoliki kawowe, np. o różnych wysokościach, chowające się jeden pod drugim można rozsunąć, jeśli będziesz potrzebować większego blatu, lub zsunąć, aby zabierały mniej miejsca. 

Poznaj pełną ofertę wyjątkowych, nowoczesnych stolików kawowych dostępnych na: https://lightwood.pl/kategoria-produktu/meble/stoliki-kawowe. Przekonaj się, że nawet niepozorne meble mogą nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Poznaj wyjątkowe stoliki kawowe, które staną się sercem każdego mieszkania. Sprawdź, jak drewniane stoliki kawowe mogą ocieplić wystrój Twojego wnętrza. Postaw na rozwiązanie , które stanie na wysokości zadania i umili czas relaksu wszystkim domownikom. Zachwycaj się nowoczesnym designem i najwyższą jakością każdego dnia. Zasługujesz na to! 

Similar Posts