Porady

Malowanie pergoli – najważniejsze informacje

Malowanie pergoli - najważniejsze informacje

Ogród to miejsce wypoczynku i relaksu. Jeśli chcesz, żeby był nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale także świetnie się prezentował, z pewnością masz w nim bujną roślinną. Jednym z najpopularniejszych elementów, obecnych w ogrodach, są pergole, donice i meble ogrodowe. Drewniane pergole są piękne i praktyczne. Jednak, żeby zachowały efekt dekoracyjny i były chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, trzeba o nie odpowiednio dbać. Tak jak w przypadku innych elementów wykonanych z drewna, czy to mebli, czy donic lub elementów dekoracyjnych, świetnym sposobem impregnacji jest malowanie pergoli. Tego typu pracę często można wykonać nawet w ciągu jednego dnia, a efekt renowacji i odświeżenia jest spektakularny. Malowanie jest dość tanim i bezproblemowych sposobem na przywrócenie pergoli świetnego wyglądu. Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować powierzchnię do malowania, jakie produkty będą najlepsze, jaki impregnat się sprawdzi, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu odnowisz pergolę w ogrodzie w łatwy i przyjemny sposób i nadasz jej dawną świetność. 

1. Jaka jest najlepsza farba do pergoli?

2. Najważniejsze informacje dotyczące malowania drewna

3. Malowanie drewna – korzyści

Jaka jest najlepsza farba do pergoli?

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza farba do pergoli? Na rynku dostępne są różne produkty służące do renowacji ogrodu i jego elementów. Wyróżnić można różnego rodzaju lakiery, lakierobejce, impregnat, farbę. Jeśli chcesz zaimpregnować drewno, świetnym rozwiązaniem jest użycie produktu, jakim jest impregnat renowacyjny. W takim wypadku malowanie pergoli nie tylko zapewnia ochronę drewna przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, ale też nadaje kolor. Dzięki temu świetnie nadaje się do ochrony i pełni rolę dekoracyjną. Duży wybór kolorów farby z impregnatem sprawia, że w łatwy, szybki i tani sposób można odmienić wygląd drewna. Przed zastosowaniem impregnatu i przed malowaniem konieczna jest także szpachla. 

Najważniejsze informacje dotyczące malowania drewna

Jeśli masz przed sobą malowanie surowego drewna lub impregnację już raz pomalowanej pergoli, z pewnością musisz się do tego odpowiednio przygotować. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Już odpowiadamy. Przydatny będzie z pewnością papier ścierny. Drewnianą pergolę należy potraktować papierem ściernym, żeby odpowiednio przygotować powierzchnię do malowania. Jeśli chcesz nałożyć impregnat, potrzebujesz także wałka lub pędzla. Impregnat trzeba nałożyć w co najmniej dwóch warstwach, jeśli chcesz osiągnąć maksymalną ochronę. Jeśli zamalowujesz poprzedni kolor na pergoli, tym bardziej zaplanuj kilka warstw, żeby pokryć poprzedni kolor powłok. Odpowiednie przygotowanie do malowania sprawia, że cały proces odbywa się szybko, a powstająca powłoka, odpowiednio nałożona, będzie odporna i trwała. Pamiętaj, że najlepsze są farby, które dodatkowo mają w sobie impregnat. Takie farby świetnie współpracują z drewnem i zawierają naprawdę dobrej jakości impregnaty. 

Malowanie drewna – korzyści

Malowanie powierzchni, jaką jest drewno ma wiele korzyści. Przede wszystkim drewno staje się odporne na nadmiar wilgoci, różnego rodzaju uszkodzenia, zarysowania, poradzi sobie także z deszczem. Dobry impregnat nadaje kolor i uwypukla naturalny rysunek drewna, a także zabezpiecza drewno. Nakładanie odpowiedniego produktu, dopasowanego do podłoża, sprawi, że wszelkie drewniane powierzchnie będą dłużej wyglądały świetnie. Dobrze dobrany produkt to podstawa prawidłowego pielęgnacji drewnianych elementów w ogrodzie. 

Similar Posts