Porady

Rodzaje usług ślusarskich

Rodzaje usług ślusarskich

Zdecydowana większość z nas uważa, że ślusarz to fachowiec, który jest w stanie nam pomóc jedynie wtedy, gdy zgubimy klucze i zaistnieje potrzeba dorobienia nowych. Warto jednak wiedzieć, że oferuje on także mnóstwo innych usług. Jakich? Dowiedz się już dziś!

Dorabianie kluczy

Klucze to jeden z elementów, który zawsze mamy przy sobie, gdy wychodzimy z domu. Powinniśmy zawsze mieć dodatkowy komplet, albo nawet kilka. Dlaczego? Wynika to z faktu, że klucze zwyczajnie możemy zgubić. Mogą nam wypaść lub ktoś może ukraść nam torebkę i zwyczajnie pozostaniemy bez kluczy, więc nie będziemy mogli dostać się do mieszkania. 

Dorabianie kluczy to tania usługa, zatem to kolejny ważny powód, dla którego warto się na nią zdecydować. Jedyne co musimy zrobić, to zanieść klucze do odpowiedniego punktu (te natomiast znajdują się dosłownie wszędzie – w galeriach handlowych, na pocztach itd.) i zlecić wykonanie kopii. Pracownik wykona ją za pomocą specjalnej maszyny. Najpewniej zajmie mu to tylko zaledwie kilka minut, choć w dużym stopniu jest to uzależnione od modelu klucza.

Awaryjne otwieranie mieszkań i domów

Włamanie do własnego mieszkania? Cóż, czasem to jedyne wyjście! Gdy zgubisz klucze, a nie posiadasz dodatkowego kompletu, to właściwie nie ma innego sposobu na dostanie się do środka. Zgubione klucze to jednak niejedyna sytuacja, w której skorzystanie z awaryjnego otwierania mieszkań i domów jest koniecznością. Z takiej usługi często musimy skorzystać również, gdy skradziono nam klucze, złamał nam się klucz lub nastąpiła awaria zamka (np. w wyniku nagromadzenia zanieczyszczeń).

Pamiętajmy jednak, że jeśli zdarzy się sytuacja, w której będziemy musieli skorzystać z awaryjnego otwierania mieszkania lub domu, to musimy posiadać odpowiednie dokumenty. Mianowicie chodzi tutaj na przykład o akt własności mieszkania lub umowę najmu. Bez okazania stosownych dokumentów fachowiec może nie przystąpić do czynności mających na celu otworzenie drzwi, bowiem istnieje prawdopodobieństwo, że osoba zlecająca nie ma prawa dostać się do danego mieszkania.

Awaryjne otwieranie samochodów

Następną bardzo popularną, często wykonywaną usługą, jest awaryjne otwieranie samochodów. To usługa, na którą najczęściej decydujemy się, gdy zgubimy kluczyk do auta, uszkodzimy go lub zwyczajnie zatrzaśniemy wewnątrz pojazdu.

Ślusarze samochodowi, czyli osoby, które zajmują się awaryjnym otwieraniem samochodów, zazwyczaj wykorzystują dwie metody otwierania pojazdów. Jedną z nich jest tzw. metoda ,,złodziejska”, która polega na wykorzystaniu narzędzi ślusarskich. Skąd taka nazwa? Wynika przede wszystkim z tego, że tych samych narzędzi używają złodzieje! Ta metoda znajduje zastosowanie szczególnie wtedy, gdy zgubiono kluczyki lub uległy one zniszczeniu.

Innym sposobem jest awaryjne otwieranie samochodu za pomocą przyssawki i poduszki hydraulicznej. Ta metoda sprawdza się najlepiej, gdy doszło do zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz pojazdu.

Montaż wkładek i zamków

To następna usługa oferowana przez ślusarzy. Na demontaż starego i montaż nowego zamka warto się zdecydować w sytuacji, gdy zgubiliśmy klucze. Niestety nie wiemy, kto je znalazł lub znajdzie, w czyich rękach będą, dlatego lepiej się zabezpieczyć przed możliwymi zagrożeniami i po prostu zadzwonić do ślusarza, który wymieni zamek. Może również zająć się wymianą wkładek do zamka.

Należy jednak wiedzieć, że zgubienie kluczy to nie jedyna sytuacja, w której warto rozważyć montaż nowego zamka. To konieczne również, gdy kupiliśmy nowe mieszkanie lub zdecydowaliśmy się na wynajęcie lokalu innym osobom. Z pewnością jest to dobry pomysł także wtedy, gdy nie czujemy się bezpiecznie. 

Podsumowując, powyżej wymieniliśmy najpopularniejsze usługi oferowane przez ślusarzy. Warto jednak wiedzieć, że jest ich znacznie więcej! Ze ślusarzem warto się skontaktować zawsze wtedy, gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy z zamkiem. Gorzej działa, zacina się? Zadzwoń do fachowca, który usunie ten problem!

Similar Posts