Nieruchomości

Nowe mieszkania Poznań – gdzie szukać i jakie przyjąć kryteria?

Nowe mieszkania Poznań - gdzie szukać i jakie przyjąć kryteria?

Potrzeby mieszkaniowe wśród polskich rodzin z roku na rok są coraz większe. Coraz szersze grono młodych rodzin z dziećmi, studentów czy osób chcących na emeryturze pozostać blisko centrum miasta, szuka nowych mieszkań w Poznaniu oraz innych miastach w całej Polsce. Liczba inwestycji oddawanych do użytku każdego roku jest imponująca, dlatego niełatwo jest spośród wielu mieszkań na sprzedaż wybrać to jedno, najlepsze i wymarzone. Co jest ważniejsze – metraż czy lokalizacja? A może otoczenie mieszkania lub wybór konkretnej dzielnicy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości związane z zakupem nowego mieszkania od dewelopera. Podpowiadamy na jakie nowe mieszkania w Poznaniu warto zwrócić uwagę i jakie przyjąć kryteria przy wyborze. Czytaj dalej!

Nowe mieszkania Poznań – na co zwrócić uwagę? 

Podejmując decyzję o wyborze nowego mieszkania w Poznaniu, zwłaszcza z rynku pierwotnego, a nie wtórnego, trzeba mieć świadomość na co zwrócić szczególną uwagę. O ile euforia związana z zakupem zupełnie nowego, świeżego i pachnącego nowego mieszkania w Poznaniu może być wielka i przysłaniać nam ewentualne niedociągnięcia, o tyle trzeba przy wyborze takiego mieszkania należy zachować zdrowy rozsądek i solidnie stąpać po ziemi. Największy zagrożeniem, które może czyhać na lokatorów nowych mieszkań w Poznaniu i innych dużych polskich miastach są nieuczciwi deweloperzy. Najlepiej wybrać firmę, która ma ugruntowaną pozycję na rynku oraz taką, która oddała już do użytku w danym mieście sporo inwestycji.

Podpisując umowę na nowe mieszkanie w Poznaniu, dokładnie ją w pierwszej kolejności przeczytajmy, niezależnie od tego czy jest to umowa rezerwacyjna, przedwstępna czy umowa sprzedaży. Warto również upewnić się, że jasne i zrozumiałe jest dla nas pojęcie zadatku i zaliczki, które znacząco się od siebie różnią i są niezwykle istotne co do wykonania umowy. Jeśli nasze nowe mieszkanie w Poznaniu już powstało, warto przed zakupem obejrzeć je pod kątem technicznym. Upewnijmy się, że nowe lokum pozbawione jest usterek i wad budowlanych. Dzięki temu przez wiele kolejnych lat będziemy mogli cieszyć się ze świeżości i luksusu posiadania nowego mieszkania.

 

Nowe mieszkania Poznań – dokumenty 

Poza zweryfikowaniem podstawowych kwestii związanych z deweloperem oraz nową inwestycją mieszkaniową, warto przed zakupem nowego mieszkania w Poznaniu zapoznać się z dokumentacją, która towarzyszy lokalizacji, deweloperowi i jego pozostałym inwestycjom. W tym celu przyszłym lokatorom poleca się zapoznać z: typem rachunku powierniczego, ustawą deweloperską, księgą wieczystą oraz miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla wybranej lokalizacji. Dodatkowo, jeżeli chcemy nabyć nowe mieszkanie w Poznaniu przy wsparciu rządowego programu wspierającego młodych w zakupie nieruchomości, koniecznie zapoznajmy się z kryteriami i dokumentacją programu „Mieszkanie dla Młodych” lub „Mieszkanie Plus”.  

Jeżeli dysponujesz już odpowiednim budżetem na zakup nowego mieszkania w Poznaniu, ale jeszcze wahasz się, którą lokalizację wybrać i na jakie mieszkanie konkretnie się zdecydować, koniecznie zapoznaj się z ofertą inwestycji: https://www.noveolendry.pl/oferta/ . Zamieszkaj w nowym mieszkaniu w Poznaniu na Naramowicach i ciesz się jednoczesną bliskością zieleni i natury oraz bezpośrednim dostępem do centrum miasta. Wybierz niepowtarzalną inwestycję, która łączy w sobie nowoczesność i funkcjonalność. Przekonaj się, że na mapie Poznania istnieją miejsca z wyjątkowym klimatem, gdzie po prostu chce się zamieszkać! Poznaj wyjątkowy komfort i jakość życia jakiego jeszcze nie doświadczyłeś. Nowe mieszkania w Poznaniu na Osiedlu Nove Olendry to rewelacyjna opcja zarówno dla młodych rodzin, studentów jak i osób starszych.

Similar Posts