Nieruchomości

Planujesz zakup mieszkania w Trójmieście? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Planujesz zakup mieszkania w Trójmieście? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Nowoczesne nieruchomości zlokalizowane w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie są niezwykle atrakcyjne dla klientów. Charakteryzują się one funkcjonalnością i odpowiednim wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Warto wiedzieć, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej oferty mieszkaniowej.

Wartość nieruchomości

Ceny lokali w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni są dość zróżnicowane. W przypadku stolicy Pomorza najdroższą dzielnicą jest Brzeżno. Za metr kwadratowy mieszkania w tym rejonie trzeba zapłacić średnio 13 203 złotych. O wiele tańsze są nieruchomości zlokalizowane na terenie Rudników. Metr kwadratowy mieszkania w tej dzielnicy kosztuje bowiem przeciętnie 6 429 złotych. 

Na lokal na terenie Gdyni trzeba przeznaczyć od 150 000 do 160 000 000 złotych. Najdroższą dzielnicą jest Orłowo, najtańszą Dąbrowa. Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w tym mieście powinny zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html.

W przypadku zakupu mieszkania w Sopocie trzeba liczyć się z wydatkiem oscylującym pomiędzy kwotą 2 330 000 a 6 800 000 złotych. Najdroższa dzielnica miasta położonego nad Zatoką Gdańską jest Karlikowo, najtańszą – Brodwino. W przypadku pierwszego rejonu cena za metr kwadratowy lokalu wynosi średnio 15 333 złotych.  Jeśli klient wybierze mieszkanie na terenie Brodwina, wówczas cena ta będzie niższa przeciętnie o 5 721 zł.

Dzielnica

W przypadku wyboru nieruchomości duże znacznie ma lokalizacja mieszkania. Gdańszczanie za najatrakcyjniejszą dzielnicę uważają położoną w północnej części miasta Oliwę. Rejon ten graniczy z Sopotem. Atrakcją dzielnicy jest Park Oliwski imienia Adama Mickiewicza. Powstał on na przełomie XII i XIII wieku. Rejon ten ma wiele zielonych terenów, dlatego tak dużo osób decyduje się zakup mieszkania w tej części Gdańska.

W przypadku nieruchomości w Gdyni warto rozważyć zakup lokalu położonego w dzielnicy Cisowa – na jej terenie znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy. Nad dzielnicą wznosi się również Długa Góra. Cisowa to jeden z najbardziej rozwiniętych obszarów portowego miasta.

Klienci zainteresowani zakupem mieszkania w Sopocie powinni zastanowić się nad nieruchomościami położonymi na terenie dzielnicy Kamienny Potok. Rejon ten graniczy z Brodwinem oraz Kolibkami. Wśród atrakcyjnych dzielnic miasta warto wskazać ponadto Sopot Górny, obfitujący w willowe zabudowania oraz nieruchomości kilkupiętrowe. Teren osiedla otoczony jest zielonymi wzgórzami.

Na terenie Trójmiasta powstaje wiele nowoczesnych inwestycji. Rynek nieruchomości cieszy się wiec zainteresowaniem wielu klientów. Warto pomyśleć o zakupie mieszkanie w jednym z trzech nadmorskich miast.

Similar Posts