Dom i ogród

Przeprowadzki międzynarodowe w czasach pandemii

Przeprowadzki międzynarodowe w czasach pandemii

Światowa epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany większości z nas. Jeżeli w ciągu ostatnich miesięcy planowałeś przeprowadzkę, to zapewne zmierzyłeś się z przeszkodami wynikającymi z epidemicznych obostrzeń prawnych. W wielu przypadkach przeprowadzka była wręcz niemożliwa z uwagi na zamknięte granice. Sytuacja jednak wygląda już dużo lepiej.

Od kiedy otwarcie granic?

Granice Polski zostały zamknięte 15 marca 2020 roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne. Na podobne rozwiązanie zdecydowały się także inne państwa. Zamknięcie granic nie dotyczyło jednak przepływu towarów i usług. Spowodowało to jednak duże ograniczenia nie tylko dla gospodarki, ale przede wszystkim dla swobodnego przemieszczania się obywateli. Sytuacja jednak zmieni się od 13 czerwca, kiedy to granice polski zostaną otwarte dla Państw Unii Europejskiej.

Kiedy planować przeprowadzkę do innego kraju w dobie pandemii?

Nie ma dobrego czasu na przeprowadzanie się w czasach epidemii. Decyzja o przeprowadzce często jednak wynika z konieczności i nie możemy jej odkładać na później. Na szczęście firmy przeprowadzkowe, takie jak np. https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe stają na głowie, aby zapewnić Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pracownicy tego typu firm są świetnie przygotowani pod względem zabezpieczeń sanitarnych. Pakowane przedmioty są odkażane a ekipa przeprowadzkowa korzysta z maseczek i przyłbic. Cały proces przeprowadzania się jest zaplanowany w taki sposób, aby nie stwarzać ryzyka ewentualnej transmisji koronawirusa. Korzystając z usług tak profesjonalnych firm możesz bez obaw o swoje zdrowie przeprowadzić się praktycznie do każdego innego kraju w UE lub sprowadzić się z zagranicy do Polski.

Zadzwoń zanim podejmiesz decyzję

Firmy przeprowadzkowe oferują darmowa wycenę telefoniczną. To bardzo ważne, byś dowiedział się jak najwięcej o organizacji Twojej przeprowadzki i jej kosztach. Przedstawiciele takich firm odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania – w tym te związane z zabezpieczeniami sanitarnymi. Są też zdecydowanie na bieżąco w dynamicznie zmieniającej się sytuacji prawnej. To nic nie kosztuje, a wiedza którą posiądziesz będzie niezbędna do dobrej organizacji Twojej przeprowadzki. Powodzenia!

 

 

Similar Posts