Dom i ogród

Wyjątkowe miejsce spotkań

Drewniana altana ogrodowa w otoczeniu roślin i kwiatów

Okres wiosenno-letni, ale też i czasem jesienny, to najczęściej czas, kiedy wielokrotnie wyjeżdżamy za miasto, na działkę albo przesiadujemy w ogrodzie. Warto zatem pomyśleć o miejscu, które ułatwi spotykanie się ze znajomymi i rodziną. Można stworzyć wyjątkową przestrzeń, która pozwoli spędzać czas na świeżym powietrzu, nawet gdy już zajdzie słońce.

Urozmaicenie twojego ogrodu

Wiadomo, ogród kojarzy się przede wszystkim z kwiatami i roślinnością oraz relaksem w piękną pogodę. Leniuchowaniem i aktywnością fizyczną. Ale nie tylko – można tam przecież wyprawiać przyjęcia albo obiady dla najbliższych. Jednak, zamiast każdorazowo rozkładać stół i krzesła, lepiej postawić na permanentne rozwiązanie, które przetrwa każdą aurę i porę roku.

Altany ogrodowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w ogrodzie mają dużo miejsca. Wciąż pozostanie przestrzeń na aktywność oraz drzewa, ale przy okazji stworzymy uniwersalne miejsce spotkań. Można w nich przesiadywać całymi dniami – pozwalają schronić się przed deszczem, ale też nadmiernym upałem. Zimą natomiast wystarczy wstawić ogrzewacz gazowy i ponownie możemy cieszyć się spotkaniami na świeżym powietrzu.

Wybierz altanę, która najbardziej ci odpowiada

Altany ogrodowe są dziś dostępne w najróżniejszych formach, tak, aby każdy mógł wybrać idealną dla siebie. Ci, którzy stawiają na klasykę, na pewno zwrócą uwagę na ponadczasowe rozwiązanie, czyli altany otwarte. Składają się z drewnianego szkieletu oraz dachu. Można je złożyć nawet samemu.

Jednak ci, którzy szukają bardziej wszechstronnych lub nowoczesnych rozwiązań, powinni rozejrzeć się za altanami zamykanymi. Te z większą ilością przeszkleń o eleganckim designie na pewno świetnie uzupełnią przestrzeń przy domach o współczesnych, minimalistycznych projektach. Natomiast te bardziej rustykalne na pewno przykują wzrok tych, którzy cenią sobie bardziej wiejski klimat otoczenia. Co ciekawe, altany ogrodowe można przysposobić do tego, aby spełniały np. funkcję sauny.

Bez względu jednak na projekt, oba rozwiązania spełniają swoje zadanie tak samo dobrze. Chronią przed pogodą, ale też stają się wyjątkowym miejscem spotkań. Jest jeszcze rozwiązanie dla miłośników grillowania. Ci mogą postawić na altanę zaadaptowaną na domek grillowy. Specjalna konstrukcja została stworzona do tego, aby bezpiecznie przygotowywać pyszne dania.

Co ważne, altany wykonane są z najlepszego drewna sosnowego lub świerkowego, dzięki czemu są trwałe i odporne. Warto jednak, po postawieniu, całość zaimpregnować. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że konstrukcja przetrwa długie lata.

Similar Posts