Dom i ogród

Bramka ochronna na schody – jaką wybrać?

Bramka ochronna na schody – jaką wybrać?

Idealna bramka na schody musi sprostać najwyższym standardom, by dobrze pełnić swoją funkcję. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych dzieci, dlatego jej wyborowi powinniśmy poświęcić trochę uwagi. Co sprawdzi się najlepiej?

Wykonanie

Tutaj pierwszeństwo ma jakość! Jeśli chodzi o zabezpieczenia, zawsze należy się kierować wysoką trwałością wybieranych produktów. Nie inaczej ma się sprawa z bramkami ochronnymi. Zanim urzeknie nas konkretny design, zastanówmy się nad jej funkcjonalnością.

Z tych dwóch materiałów wykonuje się takie bramki najczęściej. Który wybrać? Ostatecznie, najlepiej sugerować się tym, z czego wykonane są same schody. Oba materiały są trwałe i świetnie sprawdzają się w projektach bramek.

Do eleganckich, klasycznych schodów pasować będzie drewno, zaś w stylu industrialnym czy nowoczesnym możemy pokusić się o wybór bramki metalowej.

Źródło: Fontanot Shop, Bramka ochronna Kalypto

Projekt

Na co zwrócić uwagę przy samym projekcie bramki? Przede wszystkim, wybierzmy zabezpieczenie, które jeśli posiada szczeble, to są one wmontowane pionowo. Dzięki temu, nasz maluch nie będzie miał okazji wspiąć się na barierkę. W sprzedaży znajdziemy także modele, które zamiast szczebli mają płyty. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla wielbicieli prostych i przejrzystych projektów.

Oczywiście, to jeden z kluczowych elementów, które posiada bramka na schody. Dobre zamknięcie to gwarancja bezpieczeństwa dla naszych dzieci, a zatem wybierajmy modele, których zamków nie rozgryzie nawet najbardziej rezolutny dwulatek. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór zamknięcia dwustopniowego, które stanowić będzie nie lada wyzwanie dla naszego malucha. Dzięki temu, my możemy swobodnie korzystać ze schodów, bez obaw, że najmłodszy podąży w nasze ślady.

Montaż

Bramkę można zamontować na kilka różnych sposobów. Jednym z bardziej solidnych rozwiązań jest zamontowanie zabezpieczenia z obu stron do ściany. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jest to jedna z bardziej inwazyjnych metod.

Jeśli to nam nie odpowiada, bramkę możemy zamontować również do samej balustrady, co jest rozwiązaniem dobrym, o ile posiadamy mocną konstrukcję samych schodów. Możemy również zdecydować się na montaż do samej ściany, ale za pomocą kółek rozporowych.

Źródło: Fontanot Shop, Bramka ochronna Kalypto

Czy bramka jest dobra również do pokoju?

Jak najbardziej! Jeśli pragniemy stworzyć dla dziecka bezpieczną przestrzeń do zabaw, nie bojąc się jednocześnie, że gdy opuścimy na chwilę pokój, maluch będzie za nami podążał, możemy zamontować bramkę w progu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy pewność, że nasza pociecha jest bezpieczna i nie stanie jej się żadna krzywda.

Similar Posts