Dom i ogród

Jak nie stracić pieniędzy i wybrać dobrą firmę do izolacji pianą?

Jak nie stracić pieniędzy i wybrać dobrą firmę do izolacji pianą?

Na rynku powstaje coraz więcej firm zajmujących się izolacją budynków z wykorzystaniem piany PUR. Jak wobec tego wybrać mądrze i nie zmarnować pieniędzy?

Chcesz wykonać izolację swojego budynku? Postawiłeś na technologię izolacji pianą poliuretanową i zastanawiasz się jak wybrać najlepszą z dostępnych ofert?

W tym artykule poznasz 5 najważniejszych kwestii, na które musisz zwrócić uwagę, by wybrać mądrze, nie stracić pieniędzy i cieszyć się porządną izolacją na długie lata. Zapoznaj się z poniższą listą i pamiętaj – termoizolacja budynku wpływa w bardzo znaczący sposób na przyszły komfort użytkowania budynku. Nie lekceważ tego elementu budynku!


źródło: https://izolacjapianka.pl

1. Sprawdź dotychczasowe realizacje firmy

Wybierając spośród różnych wykonawców, obowiązkowo zapoznaj się z ich dotychczasowymi realizacjami. Jeżeli firma nie udostępnia realizacji w Internecie, to powinno wzbudzić to Twoje podejrzenia.

Poprzez sprawdzenie dotychczasowych realizacji firmy upewnisz się, że wiedzą co robią, oraz jak wiele natrysków mają oni na swoim koncie. Doświadczenie jest w tej branży jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość wykonania izolacji.

2. Zapoznaj się z opiniami klientów

Dobra firma = dobrze wykonana praca = pozytywne opinie Klientów. Pamiętaj, by sprawdzić opinie klientów – zarówno ich ilość, jak i wysokość ocen prac firmy.

Jeżeli firma informuje, że działa na rynku od wielu lat, a w Internecie znajdziesz na ich temat zaledwie kilka opinii (i do tego część wygląda bardzo niewiarygodnie), to odpuść sobie dalszą współpracę z taką firmą.

Opinie zamieszczone na niezależnych serwisach, takich jak Google, Oferteo, czy Facebook to kopalnia wiedzy na temat firm. Warto skorzystać z informacji, które udostępnili dotychczasowi klienci. Pozwoli Ci to znacząco ograniczyć ryzyko przekazania swoich pieniędzy niekompetentnym wykonawcom.

3. Sprawdź z jakich urządzeń i pian korzysta firma

Od jakości sprzętu oraz materiału (piany) zależy ostatecznie jakość Twojej izolacji. Sprawdź z jakiego sprzętu korzysta dana firma oraz z jakimi pianami pracuje. Zapoznaj się z gwarancją producenta oraz poczytaj opinie na temat danego produktu.

Ponadto, sprawdzone firmy pokażą Ci certyfikaty autoryzowanych wykonawców danych producentów piany PUR.

4. Czy firma wykonuje wyłącznie izolację poddasza? Jeśli tak, to uważaj!

O ile w wielu przypadkach wąska specjalizacja pozwala osiągnąć eksperckość, w tyle w przypadku piany może być to uzasadniony powód do wątpliwości.

Natrysk piany na poddaszu to najprostsza z usług tego typu. Sprawdź, czy firma, z którą chcesz nawiązać współpracę wykonuje również np. izolacje dachów płaskich (dużo trudniejsza usluga), lub usługi hydroizolacyjne. Jeśli tak, to oznacza że mają oni szerszą wiedzę na temat możliwości i wymagań związanych z zastosowaniem pian PUR.

5. Czy firma posiada własny agregat?

Profesjonaliści w branży dysponują własnym źródłem prądu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, inwestor nie musi zapewniać dostępu do sieci elektro-energetycznej (np. na etapie budowy domu), a ponadto zapewnia to dodatkowe oszczędności (szczególnie w przypadku prądu budowlanego, który jest wyjątkowo drogi).

Spytaj podczas wstępnych rozmów, czy firma jest gotowa na zapewnienie sobie źródła zasilania urządzeń natryskowych we włansnym zakresie.

Podsumowanie

Powyższa lista zawiera 5 najważniejszych aspektów, o których musisz pamiętać przy wyborze firmy zajmującej się izolacją natryskową z wykorzystaniem piany PUR. Pamiętaj – dobrze wybrana firma, to spokoj na dekady i niskie zapotrzebowanie energetyczne Twojego budynku. Nie kieruj się ceną, jako kluczowym elementem, bo z całą pewnością pozorna oszczędość zemści się na Tobie po wielokroć!

Similar Posts