Dom i ogród

Jak wybrać dobre okna aluminiowe

Jak wybrać dobre okna aluminiowe

Dobre okna to istotny element każdego budynku. Odpowiadają zarówno za komfort mieszkańców, jak i za efekty wizualne. Związane są również z wentylacją budynku. Z tych względów warto poświęcić chwilę na wybranie najlepszych okien do swojego domu lub mieszkania. Zapraszamy na krótki poradnik, jak wybrać dobre okna aluminiowe.

Zalety okien aluminiowych

Zaletą okien aluminiowych, którą widać gołym okiem, jest piękny wygląd. Z tego względu okna aluminiowe są niezastąpione w ogrodach zimowych, oknach tarasowych, czy w nowoczesnym budownictwie. Im większa przestrzeń szklana w budynku, tym bardziej warto postawić na okna aluminiowe. W tym momencie przechodzimy do kolejnej zalety okien aluminiowych: są one bardzo lekkie i nie obciążają konstrukcji budynku.

Okna z aluminium są również niezwykle odporne i wytrzymałe. Dzięki aluminium można mieć okna o dowolnym kształcie, w dodatku pomalowane na różne kolory od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Te możliwości otwierają drzwi do nietypowych rozwiązań w budownictwie.

Piękne okna aluminiowe możecie zobaczyć na stronie https://www.multiko.eu i przy okazji dowiedzieć się więcej o tego rodzaju ramach okiennych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze okien aluminiowych?

Okna aluminiowe są na tyle wytrzymałe, że można w nich montować ciężkie i duże przeszklenia. Warto jednak zwrócić uwagę na samą jakość ram aluminiowych i poprawny montaż. W przypadku aluminium szczegóły mają ogromne znaczenie. Zanim zdecydujesz się na montaż wybranych okien aluminiowych, zwróć uwagę na poniższe cechy.

  • Czy aluminium zostało odpowiednio zabezpieczone przed korozją?

  • Sprawdź, w jaki sposób profile aluminiowe zostały wykończone. Aluminium jest mało odporne na zarysowania. Malowanie metodą proszkową pozwala skutecznie zabezpieczyć powierzchnię.

  • W budynku mieszkalnym warto postawić na ciepłe profile aluminiowe, czyli takie, które mają wkładkę termiczną z tworzywa sztucznego. Okna aluminiowe zimne, czyli bez tej wkładki, mają bardzo słabe właściwości izolacyjne. Należy wziąć pod uwagę komfort mieszkańców i zapewnić możliwie najwyższą izolacyjność cieplną dla okien aluminiowych.

Okna aluminiowe są droższe od okien z PVC, czy okien drewnianych. Jeśli chcesz mieć eleganckie okna aluminiowe w swoim domu, weź wyższy koszt pod uwagę. Uważaj na podejrzanie tanie oferty, bo ostateczny efekt może być znacznie poniżej Twoich oczekiwań. A okien aluminiowych nie da się odnowić. Z tego względu od razu należy wybrać elementy najwyższej jakości i postawić na zaufaną ekipę fachowców.

Kiedy warto postawić na okna aluminiowe?

Okna aluminiowe idealnie sprawdzają się w przypadku budynków z dużymi przeszkleniami. Z reguły eleganckie okna aluminiowe montuje się w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ dla właścicieli domów i mieszkań może to być za wysoki koszt. W dodatku często mówi się o nieco gorszej izolacji termicznej i akustycznej. Ostatnia cecha nie jest problemem, wystarczy postawić na okna z aluminiową powierzchnią i wypełnieniem z drewna lub PVC.

Ze względu na lekkość, okna aluminiowe to najlepszy wybór w przypadku okien panoramicznych, czy na całą ścianę. Aluminiowe okna nie obciążają konstrukcji budynku . Dodatkowo prezentują się naprawdę okazale.

Similar Posts