Dom i ogród

Najlepsze stoły rozkładane

Najlepsze stoły rozkładane

Wybór rozkładanego stołu to duże wyzwanie. Należy dokładnie przemyśleć, jakie parametry powinien mieć, aby dobrze wpasował się w jadalnię. Przy podejmowaniu decyzji nie wystarczy wziąć pod uwagę jedynie preferowanego stylu. Równie istotne jest określenie konkretnych wymiarów, które z jednej strony będą wystarczające dla rodziny, a z drugiej nie będą wykraczać poza przestrzeń, którą dysponujesz.

Zalety rozkładanych stołów

Rozkładany stół do jadalni to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Jednak i w większych znajdzie swoje zastosowanie. Jego największą zaletą jest możliwość błyskawicznej zmiany rozmiaru. W codziennym użytkowaniu możesz korzystać z małego kwadratowego stołu, przy którym bez problemu zmieści się Twoja rodzina. Z kolei przy wizycie większej ilości gości nie będziesz się martwić, gdzie wszyscy się zmieszczą. Stół rozkładany do jadalni może zwiększyć swoją powierzchnię w mgnieniu oka, dzięki czemu urządzanie większych przyjęć stanie się przyjemnością.

na zdjęciu drewniany stół rozkładany z oferty sklepu Edinos.pl

Co istotne, mechanizmy rozsuwające działają cicho i płynnie. W niczym nie przypominają modeli z czasów Twoich dziadków. O czym warto jeszcze wspomnieć? Taki stół może posłużyć nie tylko do wspólnego spożywania posiłków. To także duża przestrzeń robocza, którą można wykorzystać do pracy lub zabaw z dzieckiem.

Jakie modele znajdziesz w sklepach?

Rozkładane stoły do jadalni można nabyć w różnych kształtach. Najbardziej popularne są oczywiście okrągłe i kwadratowe. Jednak poza kwestiami wizualnymi, najistotniejszy jest rodzaj mechanizmu rozsuwania. Na rynku jest dostępne kilka rozwiązań:

  • Wkładki – metoda najczęściej wykorzystywana przy stołach okrągłych. Polega na rozsunięciu blatu pośrodku i umieszczeniu w nim kwadratowych lub prostokątnych wkładek.
  • Blaty na szynach – pod blatem głównym znajdują się blaty dodatkowe umieszczone na prowadnicach, które umożliwiają ich szybkie wysunięcie. Blaty rozkładane mogą być schowane w szufladach, aby całość wyglądała estetycznie.
  • Dostawki boczne – stół poszerza się o dodatkowe elementy montowane na spodniej części blatu głównego.

W wielu dobrych sklepach meblowych takich jak Edinos znajdziesz stoły w najpopularniejszych rozmiarach. Jeśli potrzebujesz produktu dopasowanego na wymiar do Twojej jadalni, najlepiej skorzystaj z usług dobrego stolarza.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Każdy rodzaj stołu rozkładanego do jadalni ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim zastanów się, jak dużego stołu potrzebujesz i na jaką maksymalną jego wielkość możesz sobie pozwolić. Nie ma sensu kupować produktu, który nie zmieści się w pomieszczeniu.

na zdjęciu klasyczny, biały, rozkładany stół w komplecie z krzesłami

Warto pamiętać, że w niedużych pokojach lepiej sprawdzą się stoły okrągłe, które wizualnie będą sprawiać wrażenie mniejszych. Zastanów się także, czy masz miejsce na przechowywanie dodatkowych blatów. Na koniec koniecznie weź pod uwagę swoje preferencje odnośnie wyglądu. W końcu stół oprócz bycia praktycznym powinien również cieszyć oko.

Similar Posts