Porady

Piękno małych łazienek

Małe znaczy piękne. To samo stwierdzenie tyczy się małych łazienek w mieszkaniach i niewielkich domach, zwłaszcza letniskowych. Piękna łazienka jest przecież istotnym pomieszczeniem w naszym domu. Warto postarać się, aby to pomieszczenie przyciągało domowników, a nie odstraszało i zniechęcało, zwłaszcza najmłodszych, od brania częstych kąpieli w celu zachowania higieny.

Minimalizm w pięknej łazience

Nowoczesne projekty łazienek są idealne dla małego metrażu. Na rynku pojawia się wiele elementów dekoracyjnych, a także trików, które pomogą stworzyć swój idealny kąt do relaksu. Warto postawić na wyposażenie. Nie napychajmy przestrzeni niepotrzebnymi meblami. Warto zainwestować w szeroką półkę, na której należy ulokować odpowiedniej wielkości umywalkę. Szafka posłuży nam za miejsce, na przykład, na dodatkowe ręczniki. Duże lustro na większej ścianie powiększy pomieszczenie optycznie, przez odbijające się światło. Żeby nie ograniczać tej wizualnej przestrzeni, również kabina prysznicowa powinna być praktycznie przezroczysta. Z taką inicjatywą wychodzi mnóstwo firm, zajmujących się wyposażeniem łazienki. Warto pamiętać, że również kabiny można zamawiać na własną rękę u szklarza, który dobierze nam ją do naszego projektu – chodzi tutaj na przykład o skosy pojawiające się w niektórych domach parterowych bądź jednopiętrowych. Należy wziąć to pod uwagę podczas meblowania swojej małej, pięknej i nowoczesnej łazienki.

Stonowane kolory nowoczesnej łazienki

Piękna nowoczesna łazienka wiążę się z różnymi kolorami, bardziej stonowanymi, jak odcienie szarości czy brązu. Nie należy do małej łazienki wprowadzać barw rzucających się w oczy. Warto zainteresować się kamieniami dekoracyjnymi, nie bać się zainwestować w kolor czarny, skupiony na tymże elemencie ozdabiającym ścianę. Nowoczesność to piękno, w ciekawym wydaniu, które co prawda ogranicza kolory i umeblowanie, ale daje poczucie czystości i ułatwia sam proces sprzątania. To ważne, ponieważ sprzątanie nie powinno zabierać nam wiele czasu, a jest konieczne, jeżeli chodzi o łazienkę.

Similar Posts