Nieruchomości

Plusy i minusy mieszkania na Gocławiu

Plusy i minusy mieszkania na Gocławiu

Gocław to prężnie rozwijająca się dzielnica Warszawy. Sprawdzamy, czy kupno mieszkania w tej okolicy to dobry pomysł. Przedstawiamy plusy i minusy tej części stolicy.

Gocław – dlaczego warto tu zamieszkać?

Gocław został przyłączony do Warszawy w 1916 roku. Jeszcze przed wojną były to w większości tereny wiejskie. Dzisiejszy Gocław już w  niczym nie przypomina dawnych terenów. Oczywiście nadal tuż przy Wiśle znajdziemy miejsca pełne zieleni, łąk i zarośli.

 

Gocław na północy graniczy z Grochowem, na zachód z Saską Kępą, na wschód z dzielnicą Wawer, natomiast południowa granicę osiedla wyznacza rzeka Wisła. Dzisiejszy Gocław podzielony jest na kilka mniejszych osiedli: Orlik, Jantar, Iskra, Wilga, Przyczółek Grochowski oraz Kępa Gocławska. Nazwy te nawiązują do polskiego lotnictwa. Bo to właśnie tutaj przed laty znajdowało się jedno z lotnisk w Warszawie.

 

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na Gocławiu? Plusem zdecydowanie jest lokalizacja. Gocław nie jest typową sypialnią Warszawy. To prężnie rozwijająca się część Pragi, nakierowana na osoby młode, dynamiczne, kochające miasto.

 

Mieszkańcy doceniają dobre połączenie z centrum Warszawy, bliskość nocnego życia przy bulwarach nad Wisłą. Z drugiej strony świetnie odnajdują się tu również młode rodziny z dziećmi i osoby starsze. Przedszkola, szkoły i żłobki są w bliskiej odległości od osiedli, nie brakuje miejsc na spacer, spotkania z rodziną i znajomymi.

 

Ceny mieszkań na Gocławiu, w porównaniu do innych części Warszawy, są atrakcyjne. Z pewnością zapłacimy mniej za mieszkanie na Gocławiu niż za mieszkanie na Bemowie, Ursynowie czy Mokotowie. Dokładny opis inwestycji znajduje się na stronie https://www.profbud.info/mieszkania-goclaw

 

Minusy mieszkania na Gocławiu

Gocław to część Pragi, która w ostatnich latach mocno się rozwija. Niektóre części tej dzielnicy nadal są zatopione w klimacie lat 90. Dla jednych nietuzinkowa atmosfera będzie minusem, inni z nostalgią będą spoglądać na wprowadzane zmiany. Minusem jest brak metra, choć miasto planuje w najbliższych latach rozpoczęcie jego budowy.

 

Gocław nie należy do modnych miejsc, na próżno szukać tu przepełnionych kawiarni, klubów nocnych i designerskich wystaw. Choć to wszystko można znaleźć w innych częściach Pragi-Południe np. Saskiej Kępie czy w okolicach Dworca Wschodniego.

Wybierz swoje mieszkanie na osiedlu YUGO

Osoby, które rozglądają się za własnym M na Gocławiu mogą zwrócić szczególną uwagę na osiedle YUGO przy ul. Jugosłowiańskiej, w pobliżu Saskiej Kępy. Tutaj swoje miejsce znajdą zarówno młodzi, energiczni ludzie, jak i stateczne rodziny z dziećmi. Znakomita lokalizacja sprawia, że z osiedla jest „wszędzie blisko” – nie tylko do pracy, przedszkola, ale również do teatru, kina,  kawiarni, pływalni, siłowni, sklepów, przychodni oraz aptek.  

Similar Posts