Porady

Sprawdzone suszarki elektryczne

W okresie jesienno-zimowym najbardziej uciążliwą czynnością domową jest przede wszystkim suszenie świeżo wypranych ubrań. W okresie letnim wystarczy tradycyjną suszarkę z praniem wystawić na balkon lub na taras, a po kilku minutach ubrania są wysuszone. Podczas trwania miesięcy słynących z opadów, złej pogody i powszechnej szarugi, pranie musi schnąć w czterech ścianach, a to oznacza trzy razy dłuższe porządkowanie domu.

Niezawodne i elektryczne?

Warto pomyśleć w takich przypadkach o droższym, ale jednorazowym zakupie. Chodzi tutaj o suszarkę elektryczną na pranie, która dużo szybciej wysuszy pranie. To duże ułatwienie, jednak wiele osób boi się kosztów związanych ze zużyciem prądu. Zbyt duże zużycie prądu nie jest jedynym mitem, w który obrosły suszarki elektryczne. Bardzo często mówi się o głośności urządzenia, o uporczywym gnieceniu ubrań, a czasami może nawet zniszczyć odzież. Jednak nowoczesność suszarek zapobiega wszystkim tym niepożądanym działaniu, pozostawiając pranie suche i praktycznie w idealnym stanie. Takie rozwiązanie zdecydowanie powinno uspokoić zaniepokojonych – zwłaszcza, że możemy wybrać z naprawdę wielu suszarek elektrycznych na pranie, także z dwóch ich rodzajów, które opierają się na innym mechanizmie. Chodzi tutaj o suszarkę wywiewową i kondensacyjną.

Wielkość pomieszczenia, a suszarka na pranie

Kolejnym powodem, dla którego ludzie niezbyt często wybierają suszarki, jest oczywiście wielkość łazienki, którą posiadają. To naturalne, że nie chcemy wypełniać pomieszczenia sprzętami. Mała przestrzeń w łazience powoduje spory dyskomfort, a nie o to przecież chodzi. Z pomocą przychodzą nam producenci suszarek, którzy zapewniają, że tę konstrukcję można postawić na pralce, dzięki czemu nie będzie zajmować dodatkowego metrażu na podłodze, a przykładowo uzupełni wnękę w łazience, w której znajduje się pralka. W domu nie ma takiego problemu, gdyż większa łazienka umożliwia wydzielenie suszarce odpowiedniego miejsca. Niemniej jednak dobrym pomysłem jest stworzenie suszarni, w której sprzęt będzie się sprawował najlepiej, jeżeli chodzi o większe budynki jednorodzinne.

Similar Posts