Porady

Zalety profesjonalnie przygotowanych projektów wnętrz

Zalety profesjonalnie przygotowanych projektów wnętrz

Urządzenie nowego mieszkania jest niezwykle czasochłonne i męczące, szczególnie jeżeli ktoś stara się zaoszczędzić. W takim przypadku można samemu wykonać wiele prac związanych z remontem, a tym samym uniknąć konieczności zatrudniania fachowców. Wymaga to jednak doświadczenia, bo w innym przypadku samodzielne próby przeprowadzenia remontu skończą się niepowodzeniem. O ile jednak każdy może wykonać niektóre z prac, to nie należy oszczędzać na projekcie wnętrz.

  1. Co należy uwzględnić przy wyborze projektanta?
  2. Najlepsze projekty wnętrz
  3. Szczegółowy projekt mieszkania
  4. Kiedy można otrzymać skończony projekt?

Projekt wnętrz wykonany przez architekta to nie tylko gwarancja, że całość będzie wyglądała nowocześnie i zgodnie z tym, czego oczekują domownicy. Urządzenie mieszkania zgodnie z dobrym projektem pozwala również w największym stopniu wykorzystać przestrzeń, a mieszkanie będzie po prostu wygodniejsze i przytulniejsze. Gdzie zatem szukać projektu i ile czasu będzie potrzebował architekt na jego stworzenie? Informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Co należy uwzględnić przy wyborze projektanta?

W celu wybrania projektanta, który przygotuje odpowiedni projekt, warto stosować się do kilku zasad. Należy oczywiście zacząć od sprawdzenia realizacji, które architekt wnętrz ma na swoim koncie. Dzięki temu można od razu zobaczyć, czy wygląd gotowych nieruchomości odpowiada temu, czego szuka klient. Jednocześnie trzeba pamiętać, że dobry architekt dostosowuje przygotowywany projekt wnętrz w taki sposób, aby podobał się osobom, które będą w nim mieszkały. Tym samym, nawet jeżeli wystrój jakiegoś mieszkania nie podoba się innym osobom, to prawdopodobnie zostało ono tak zaprojektowane na prośbę klienta. Nie zawsze jednak przynosi to dobre efekty, dlatego architekt powinien wskazywać klientom, które pomysły warto rozwijać, a które nie mają sensu. Dodatkowo, jeżeli ktoś nie chce wydać dużych pieniędzy na remont, powinien od razu o tym poinformować osoby odpowiedzialne za przygotowanie projektów. Pozwoli im to dopasować wszystko do budżetu, którym dysponuje klient.

Najlepsze projekty wnętrz

Czasami firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz oferują gotowe i tanie projekty, które jednak do niczego się nie przydają. Kompleksowy projekt musi zostać przygotowany na podstawie rzeczywistych wymiarów mieszkania lub urządzanego apartamentu, bo tylko wtedy będzie można go wiernie odtworzyć. Dodatkowo oprócz samego projektu, klient powinien otrzymać również takie dokumenty jak rozkład mebli, aranżacyjny rzut nieruchomości i wizualizację całego mieszkania. W Warszawie projekty mieszkań oferuje Deco Nova, z której usług od lat korzystają mieszkańcy. Firma zawsze przygotowuje w cenie trzy projekty Są to wstępne koncepcje, które różnią się funkcjonalnym układem wnętrz. Dzięki temu klient może wybrać, co mu się najbardziej podoba. Tym samym można liczyć na:

  • projekt, który powstał na podstawie informacji dostarczonych przez klienta. Inwestor może sprawdzić, czy jego pomysły uda się wdrożyć i czy sprawdzą się w codziennym użytkowaniu mieszkania,
  • projekt, który został w całości opracowany przez najlepszych architektów i dekoratorów wnętrz. Nawet jeżeli wydaje ci się, że twój pomysł na mieszkanie jest najlepszy, warto się z nim zapoznać. Wielu klientów nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ciekawe i funkcjonalne mieszkanie można stworzyć, o ile zostawi się projektowanie specjalistom,
  • projekt, który powstał z wykorzystaniem powyższych propozycji. Tym samym wariant ten zawiera zarówno rozwiązania zaproponowane przez architektów, jak i uwzględnia potrzeby klienta.

Dzięki tym trzem koncepcjom inwestor może na spokojnie przemyśleć, jak ma wyglądać skończone mieszkanie. W razie dodatkowych pytań może zawsze liczyć na pomoc projektantów. Kolejnym krokiem do przygotowania idealnego projektu wnętrz, który będzie wzbogacony o liczne wizualizacje, jest wybranie jednej trzech koncepcji. Na podstawie wybranego wariantu architekci stworzą staranny i dopracowany pod każdym względem projekt, który będzie można wykorzystać podczas remontu. Z tak przygotowanego projektu można skorzystać zarówno wtedy, gdy nieruchomość wciąż jest w stanie deweloperskim, jak i w sytuacji, w której inwestor chce odnowić swoje dotychczasowe mieszkanie.

Szczegółowy projekt mieszkania

Po rozwinięciu koncepcji przez projektantów klient otrzymuje kompleksową dokumentację. Oprócz wymienionych elementów (rzutu aranżacyjnego i wizualizacji 3D), składa się na nią również wiele innych elementów. Najistotniejsze są między innymi rzuty posadzek z podanym kierunkiem, którym należy się kierować podczas układania paneli, rzuty sufitów z uwzględnieniem świetlnych układów, projekt modyfikacji instalacji (hydraulicznej lub elektrycznej, w zależności od tego, jakie prace trzeba przeprowadzić), projekt kuchni, łazienki oraz zestawienie stolarki budowlanej, które ułatwi skompletowanie wyposażenia.

Kiedy można otrzymać skończony projekt?

W tym przypadku wszystko zależy od tego, ile zmian trzeba będzie wprowadzać w przygotowanych projektach. Standardowo projektanci potrzebują zaledwie dwóch tygodni, aby przedstawić trzy wstępne koncepcje wyglądu mieszkania. Tekst dostarczony przez Deco Nova, które od lat specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych projektów.

Similar Posts