Dom i ogród

Farba do płytek – jaką wybrać, żeby na długo cieszyć się efektem

Remont łazienki czy kuchni to najbardziej kosztowna inwestycja, spośród wszystkich działań remontowych w naszym domu. Remont tych pomieszczeń wiąże się zazwyczaj z kosztowną i pracochłonną wymianą płytek, dlatego też albo w nieskończonośc odkładamy decyzję o zrobieniu remontu łazienki czy kuchni, albo stosujemy mało skuteczne półśrodki. Świetnym sposobem na odnowienie starych płytek w łazience czy kuchni jest malowanie ich specjalną farbą do płytek. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż wymiana całej glazury, szybsze i czystsze. Dowiedz się jaki rodzaj farby do płytek wybrać do danego pomieszczenia i sprawdź jak bezproblemowo przejść przez cały proces odnawiania kuchni lub łazienki przy pomocy właśnie farby do płytek. Dowiedz się więcej na ten temat!

Farba do płytek – jaka i jak nią malować? 

Doskonałym rozwiązaniem dla osób planujących odnowienie płytek w kuchni czy łazience w domu będzie farba do malowania płytek Hydropox. Jest to profesjonalna farba dwuskładnikowa, wodorozcieńczalna na bazie epoksydu, przeznaczona do aplikacji pędzlem lub wałkiem. 

Farba do płytek jest łatwa w aplikacji i nie wymaga bardzo dużych zdolności w tym zakresie. Każdy bez problemu położy ją na wybranej powierzchni samodzielnie, bez pomocy fachowca. Farba do płytek powinna posiadać bardzo dobrą przyczepność do powłok nieporowatych. Taka właściwość pozwala na nakładanie jej bezpośrednio na płytki, glazurę i terakotę. Farba do płytek Hydropox lub inna tworzy trwałą, twardą powłokę w satynie. Powłoka jest łatwo zmywalna i odporna na detergenty oraz środki myjące. Co najważniejsze, farba do płytek jest całkowicie wodoodporna.

Farba do malowania płytek jest wodorozcieńczalna, praktycznie bezwonna i bezpieczna dla zdrowia. Jest również odporna dla przemysłu spożywczego, co ma znaczenie przy pokrywaniu powierzchni sklepowych czy magazynowych, gdzie przechowywana jest żywność.. Farba do płytek nadaje się zarówno do pokrywania powierzchni podłóg jak i ścian. Aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny zaleca się nakładanie dwóch powłok takiej farby.

Malowanie farbą do płytek krok po kroku

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby odnowić płytki wcale nie trzeba ich od razu skuwać – wystarczy je pomalować farbą do płytek. Cała procedura jest bardzo prosta i każdy z łatwością wykona ją samodzielnie. Po pierwsze przygotuj płytki do malowania, czyszcząc je i odtłuszczając. Po drugie, zagruntuj całą powierzchnię, która będzie pokryta farbą. Po trzecie, przygotuj w odpowiednich proporcjach farbę do płytek. Po czwarte, pokryj płytki dwoma niezbyt grubymi warstwami farby. Po piąte, zabezpiecz pomalowane płytki dodatkowym lakierem. Po szóste, pozostaw całość do wyschnięcia na przynajmniej 24 godziny. Gotowe!

Jeśli zastanawiasz się nad odnowieniem kuchni, łazienki lub innego pomieszczenia wyłożonego płytkami, jednak nie stać Cię na gruntowny remont, nie chcesz zrywać wszystkich płytek i kłaść ich na nowo, przyjrzyj się taniemu i efektownemu rozwiązaniu jakim jest farba do płytek. Profesjonalną farbę do płytek w dowolnym kolorze zamówisz na: https://www.noxan.pl/higiena/farba-do-plytek-ceramicznych.html. Dowiedz się jaki rodzaj farby do płytek sprawdzi się najlepiej w Twoim pomieszczeniu! Sprawdź szczegółowe wskazówki jak odmienić wygląd starego, nudnego wnętrza przy pomocy farby przeznaczonej do malowania płytek o najlepszych właściwościach. Zobacz jak szybko i łatwo możesz całkowicie odmienić wygląd starych płytek. Dołącz do grona osób, które już wdrożyły takie rozwiązanie u siebie w domu i są zadowolone z efektu końcowego! 

Similar Posts