Dom i ogród

Ozonowanie i kompleksowe sprzątanie po zgonie – na czym polega?

Ozonowanie i kompleksowe sprzątanie po zgonie – na czym polega?

Bez względu na to, w jakich okolicznościach człowiek umiera, jaka jest tego przyczyna i czas – sprzątanie i dezynfekcja to konieczność, jeśli chcemy zachować pełne bezpieczeństwo. Ozonowanie i sprzątanie po zgonie jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem – na czym dokładnie to polega?

Kompleksowe sprzątanie po zgonie – co obejmuje?

Kompleksowe sprzątanie po zgonie rozpoczynamy najczęściej od dezynfekcji całego wyposażenia, jakie znajduje się w danym pomieszczeniu. Dopiero później możemy zająć się zabezpieczeniem wszystkich odpadów, które mogą być niebezpieczne. Następnie przechodzimy do opróżnienia pokoju oraz do dezodoryzacji lokalu, która polega na neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Nierzadko konieczne jest również wytępienie szkodliwych owadów, zwłaszcza pasożytniczych. Po dezynsekcji możemy przejść do ozonowania lokalu.

Niezwykle ważne jest zlecenie sprzątania po zgonie odpowiedniej firmie. Podjęcie się wykonania tego zadania samodzielnie może okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dla każdego z nas wydzielane przez zwłoki gazy są po prostu groźne – mogą prowadzić do różnego rodzaju zatruć, a w najgorszych sytuacjach nawet do śmierci.

Ozonowanie pomieszczeń po śmierci – jak wygląda?

Ozonowanie jest powszechnie stosowane w celu dezynfekcji pomieszczenia. Do tego procesu wykorzystuje się silny środek o działaniu biobójczym – mowa oczywiście o ozonie, który skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy oraz niebezpieczne związki powstałe w wyniku rozpadu ludzkich tkanek. Ozonowania dokonujemy po wcześniejszym wysprzątaniu całego pomieszczenia. Do tego procesu wykorzystuje się specjalny generator ozonu.

Ozonujemy przede wszystkim miejsce w którym znaleziono ciało, ale również i całe pomieszczenie, czy nawet mieszkanie bądź też dom. Cały proces ozonowania jest bezpieczny dla człowieka i wbrew pozorom – zapewnia trwałe usuwanie nieprzyjemnych zapachów, rozkładając szkodliwe związki siarkowodorowe.

Similar Posts