Porady

Wanna wolnostojąca we współczesnych aranżacjach

Wanna wolnostojąca we współczesnych aranżacjach

Wanna czy prysznic? Przed tym pytaniem stoi wiele osób decydujących się na remont łazienki. Ten wybór to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, często uzależniona od metrażu łazienki. Jeśli jednak zdecydujesz się na to, by Twoja łazienka była wyposażona w wannę, to warto dłużej zastanowić się nad jej kształtem i rozmiarem. Do wyboru masz ogromnie dużo możliwości – wanny narożne, prostokątne i wanny wolnostojące. Jaki model najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience? Kiedy wanna wolnostojąca może okazać się najlepszym wyborem?

Z czego mogą być wykonane nowoczesne wanny?

W ofercie producentów znajdziesz wanny żeliwne, konglomeratowe, stalowe, drewniane, kamienne i akrylowe. Pomimo tak ogromnej różnorodności w naszych domach dominują najczęściej wanny akrylowe. I trudno się dziwić – to bardzo wytrzymały materiał odporny na uderzenia, a przy tym lekki i ciepły w dotyku. Łatwo jest go również utrzymać w czystości. A jakie mamy rodzaje i kształty wanien?

  • Wanna prostokątna

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym rodzajem wanny były wanny prostokątne. To bardzo uniwersalne modele, które sprawdzą się w wielu różnych aranżacjach. Masz do wyboru ogromną rozpiętość rozmiarów, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujesz jedną z nich miejsca, jakim dysponujesz w łazience.

  • Wanna narożna

Kolejnym uniwersalnym rozwiązaniem może być wanna narożna, którą ustawia się w jednym z narożników łazienki. Taki model idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym i małym metrażu. Wanny narożne są krótsze niż klasyczne modele prostokątne, ale często zdecydowanie szersze.

  • Wanna wolnostojąca

Ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem są również wanny łazienkowe wolnostojące. Wanna wolnostojąca najlepiej sprawdza się w dużych łazienkach, ale z powodzeniem znajdziesz modele pasujące do średnich i mniejszych pomieszczeń. Wanna stojąca na środku łazienki to niezwykle atrakcyjny element każdej aranżacji. Będzie się doskonale prezentować w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych. Znajdziesz modele na ozdobnych nóżkach w stylu retro czy glamour oraz wanny, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom są ustawiane bezpośrednio na podłodze. Taki rodzaj wanny nie wymaga dodatkowej zabudowy i instalacji dodatkowych paneli dekoracyjnych. Wybór wanny wolnostojącej otworzy przed Tobą ogrom kształtów i kolorów do wyboru. Chociaż kojarzą się one przede wszystkim z aranżacją dużych pokoi kąpielowych, to możesz postawić ją również klasycznie pod jedną ze ścian w mniejszej łazience. Taki rodzaj wanny nie wymaga dodatkowej zabudowy i wygląda bardzo efektownie.

Jakie baterie wybrać do wanny wolnostojącej?

Wanna wolnostojąca wymaga zastosowania odpowiednich baterii wannowych. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się efektowne baterie stojące, które montujemy bezpośrednio na podłodze. Tego typu baterie mogą być jedno- lub dwuuchwytowe. Modele jednouchwytowe pozwalają na ustawienie siły strumienia wody i jego temperatury za pomocą jednej ręki i jednej dźwigni. Natomiast w przypadku modeli dwuuchwytowych mamy do czynienia z dwoma oddzielnymi pokrętłami od ciepłej i zimnej wody. Baterie z dwoma kurkami świetnie prezentują się w łazienkach w stylu retro.

Similar Posts