Ściana w kuchni – pomysły aranżacyjne

Ściana w kuchni – pomysły aranżacyjne

Ściany w kuchni należą do tych elementów mieszkania, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Z racji przeznaczenia tego pomieszczenia ściany muszą być odporne na zabrudzenia, wilgoć czy też wysoką temperaturę, a przy tym… estetyczne.

1.      Pomysł na ścianę w kuchni.

2.      Trawertyn – dekoracja ściany w kuchni.

Płytki na kuchennych ścianach to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które pomaga utrzymać w tym pomieszczeniu czystość. Jednak nie jest to rozwiązanie jedyne. Istnieje szereg patentów, jeśli chodzi o ściany w kuchni, które sprawiają, że kuchnia cieszy oko, a poza tym jest pomieszczeniem funkcjonalnym i niesprawiającym problemu w utrzymaniu czystości. Zadając sobie pytanie: co na ścianę w kuchni?, warto wziąć pod uwagę parę rozwiązań. Poniżej niektóre z nich.

Pomysł na ścianę w kuchni

Praktyczne i estetyczne urządzenie kuchni jest dziś możliwe na wiele sposobów. Na rynku istnieje szeroka oferta mebli kuchennych oraz materiałów, które pozwolą w odpowiedni sposób zaaranżować płaszczyznę ścian w kuchni. Dekoracja ścian w kuchni pozwoli na to, by pomieszczenie to miało swój niepowtarzalny charakter, a przy tym pasowało stylem do całego mieszkania. Co możemy wykorzystać na ścianach kuchni zamiast nieśmiertelnych płytek? Bardzo modne jest zastosowanie tafli szkła (szczególnie nad zlewem). Prostym i skutecznym rozwiązaniem jest także pomysł na ściany w kuchni, który polega na pomalowaniu ich specjalną, odporną na zabrudzenia i łatwą w czyszczeniu farbą. Jest to rozwiązanie o tyle genialne w swej prostocie, że takie farby występują w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co łatwo dopasować je do aranżacji.  Bardzo modne jest też wykorzystanie na ścianach w kuchni cegły czy też naturalnego kamienia. To rozwiązanie odpowiednie (zależnie od aranżacji) zarówno do kuchni klasycznych, jak i industrialnych. Poza tym, ono także pozwala na łatwe utrzymanie czystości.

Trawertyn – dekoracja ściany w kuchni

Jeśli nasza odpowiedź na pytanie: co na ścianę w kuchni?, brzmi: „kamień”. Warto się zastanowić nad wykorzystaniem trawertynu http://trawertyndekoracje.pl/co-na-sciane-w-kuchni-zamiast-plytek-pomysl-na-sciane-miedzy-szafkami-w-kuchni/. Co to takiego? To tynk strukturalny imitujący ten kamień. Efekt zastosowania trawertynu zawsze zachwyca swoją elegancja i oryginalnością (odpowiednie jego nałożenie gwarantuje też bardzo naturalny wygląd ze wszystkimi bruzdami i wżerami kamienia). Trawertyn można zastosować na paru ścianach albo na jednej lub jej części. Co więcej – można to zrobić samodzielnie! Dostępny w sklepach gotowy tynk strukturalny jest łatwy do aplikacji. I jeśli wszystko będziemy robić zgodnie z instrukcją, będziemy zachwyceni efektem. Zresztą – nie tylko my! Takie rozwiązanie na pewno zostanie też docenione przez naszych gości.

 

 

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *