Dom i ogród

Ściana w kuchni – pomysły aranżacyjne

Ściana w kuchni – pomysły aranżacyjne

Ściana w kuchni – pomysły aranżacyjne

Ściany w kuchni należą do tych elementów mieszkania, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Z racji przeznaczenia tego pomieszczenia ściany muszą być odporne na zabrudzenia, wilgoć czy też wysoką temperaturę, a przy tym… estetyczne.

1.      Pomysł na ścianę w kuchni.

2.      Trawertyn – dekoracja ściany w kuchni.

Płytki na kuchennych ścianach to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które pomaga utrzymać w tym pomieszczeniu czystość. Jednak nie jest to rozwiązanie jedyne. Istnieje szereg patentów, jeśli chodzi o ściany w kuchni, które sprawiają, że kuchnia cieszy oko, a poza tym jest pomieszczeniem funkcjonalnym i niesprawiającym problemu w utrzymaniu czystości. Zadając sobie pytanie: co na ścianę w kuchni?, warto wziąć pod uwagę parę rozwiązań. Poniżej niektóre z nich.

Pomysł na ścianę w kuchni

Praktyczne i estetyczne urządzenie kuchni jest dziś możliwe na wiele sposobów. Na rynku istnieje szeroka oferta mebli kuchennych oraz materiałów, które pozwolą w odpowiedni sposób zaaranżować płaszczyznę ścian w kuchni. Dekoracja ścian w kuchni pozwoli na to, by pomieszczenie to miało swój niepowtarzalny charakter, a przy tym pasowało stylem do całego mieszkania. Co możemy wykorzystać na ścianach kuchni zamiast nieśmiertelnych płytek? Bardzo modne jest zastosowanie tafli szkła (szczególnie nad zlewem). Prostym i skutecznym rozwiązaniem jest także pomysł na ściany w kuchni, który polega na pomalowaniu ich specjalną, odporną na zabrudzenia i łatwą w czyszczeniu farbą. Jest to rozwiązanie o tyle genialne w swej prostocie, że takie farby występują w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co łatwo dopasować je do aranżacji.  Bardzo modne jest też wykorzystanie na ścianach w kuchni cegły czy też naturalnego kamienia. To rozwiązanie odpowiednie (zależnie od aranżacji) zarówno do kuchni klasycznych, jak i industrialnych. Poza tym, ono także pozwala na łatwe utrzymanie czystości.

Trawertyn – dekoracja ściany w kuchni

Jeśli nasza odpowiedź na pytanie: co na ścianę w kuchni?, brzmi: „kamień”. Warto się zastanowić nad wykorzystaniem trawertynu http://trawertyndekoracje.pl/co-na-sciane-w-kuchni-zamiast-plytek-pomysl-na-sciane-miedzy-szafkami-w-kuchni/. Co to takiego? To tynk strukturalny imitujący ten kamień. Efekt zastosowania trawertynu zawsze zachwyca swoją elegancja i oryginalnością (odpowiednie jego nałożenie gwarantuje też bardzo naturalny wygląd ze wszystkimi bruzdami i wżerami kamienia). Trawertyn można zastosować na paru ścianach albo na jednej lub jej części. Co więcej – można to zrobić samodzielnie! Dostępny w sklepach gotowy tynk strukturalny jest łatwy do aplikacji. I jeśli wszystko będziemy robić zgodnie z instrukcją, będziemy zachwyceni efektem. Zresztą – nie tylko my! Takie rozwiązanie na pewno zostanie też docenione przez naszych gości.

 

 

Similar Posts